PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Na Konferencji Kin Studyjnych, która wystartowała 5 września, zostały wręczone nagrody w trzech różnych kategoriach, uhonorowujące osiągnięcia i wkład osób i instytucji w rozwój kina studyjnego.
Pierwszą z nagród było wyróżnienie w kategorii "Najlepsza Dystrybucja Filmu w Kinach Studyjnych". To wyróżnienie przyznawane jest firmom dystrybucyjnym, które w szczególny sposób przyczyniły się do promocji i dystrybucji filmów artystycznych w kinach studyjnych. Tegoroczny zwycięzca firma Best Film z pewnością zasłużył na to wyróżnienie, umożliwiając widzom dostęp do wyjątkowego dzieła jakim jest „Serce dębu” – statuetkę wręczył burmistrz Miasta Jastarni Pan Tyberiusz Narkowicz.
 
fot. mat. promocyjne

Drugą z kategorii była nagroda dla "Najlepsze Wydarzenie o Charakterze Edukacyjnym". Edukacja w kinie studyjnym jest niezmiernie istotna dla przyszłości tej branży. Nagrodzone przedsięwzięcie stanowi wyjątkowy wkład w ten rozwój. Laureatem zostało „Kino bez barier”, projekt realizowany w CK Zamek. Kino bez barier to repertuarowe dostępne pokazy filmowe, którym towarzyszy audiodeskrypcja i napisy w języku polskim, a czwartkowe seanse są tłumaczone są na polski język migowy. Statuetkę wręczyła Aleksandra Więcek Kierowniczka Działu Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. Nagrodę odebrali Joanna Stankiewicz i Jakub Walczyk.
 
fot. mat. promocyjne

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów na Konferencji Kin Studyjnych było ogłoszenie laureata w kategorii "Kiniarz Roku". Ta prestiżowa nagroda jako jedyna jest przyznawana imiennie, osobie, która w wyjątkowy sposób przyczyniła się do promocji i rozwoju kin studyjnych wyznaczając nowe standardy. Zwycięzca tej kategorii to osoba, której wkład jest szczególnie godny uwagi i stanowi inspirację dla całej branży. „Kiniarzem roku 2023” zostali Piotr Zakens i Jola Myszka z poznańskiego kina Rialto, którzy odebrali nagrodę z rąk prezeski Stowarzyszenia Kin Studyjnych Marleny Gabryszewskiej oraz po raz pierwszy w tym roku, dodatkową nagrodę, którą będzie udział w warsztatach organizowanych przez CICAE, nagrodę wręczył Sebastian Naumann, delagat CICAE na Europę Środkowo-Wschodnią.
 
fot. mat. promocyjne

Tego samego wieczoru po raz pierwszy zostały wręczone nagrody KIPA dla kin studyjnych, które miały najwyższe współczynniki frekwencji w 2022 roku zbudowane w oparciu o polski repertuar. Nagrody wręczyli Stanisław Zaborowski vice prezes KIPA i dyrektor KIPA Maciej Dydo.
 
- Nagrodę Główną: Kino "Starówka" w Sandomierzu (49,67% widowni zbudowanej w oparciu o polski repertuar),
- wyróżnienie: Kino MEWA w Budzyniu,
- wyróżnienie: Krotoszyńskie Kino 'Przedwiośnie' w Krotoszynie,
- wyróżnienie: Pyrzycki Dom Kultury w Pyrzycach.
 
Autorką statuetki wręczanej przez SKS jest Zofia Pilich, studentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przewodnicząca Koła Naukowego Brązu przy Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie i Wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego Wydziału Rzeźby, Starosta roku.
LK
Stowarzyszenie Kin Studyjnych
Ostatnia aktualizacja:  8.09.2023
Zobacz również
"Jakoś to będzie" z nagrodą w Albanii
Film Spring Open. Weź udział w konkursie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll