PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Kraków, Bochnia, Sucha Beskidzka i Tarnów znalazły się na tegorocznej trasie przeglądu najlepszych polskich filmów dokumentalnych.
Wydarzenie już po raz kolejny organizuje Krakowska Fundacja Filmowa w ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa. W programie pięć znakomitych produkcji pokazywanych i nagrodzonych na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Bilety w cenie 12 zł już wkrótce w sprzedaży.

To już po raz trzeci dzielimy się widzami krakowskich i małopolskich kin tym, co wydało się nam najlepsze podczas ostatniej edycji festiwalu. Polscy twórcy nie zamykają oczu na przemiany we współczesnym świecie, przyglądają się ludzkim słabościom, zmaganiom z bólem, towarzyszą poszukiwaniu doskonałości w sztuce i raju na ziemi. W naszym programie dominują reżyserki. To też znak czasu. – komentuje dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego Krzysztof Gierat.

Seanse w ramach przeglądu odbywać się będą od sierpnia do grudnia 2023. Każdego miesiąca na ekrany kin trafi jeden spośród wybranych tytułów. W Krakowie filmy będzie można obejrzeć we wszystkich kinach studyjnych: Kino Pod Baranami, Agrafka, Kika, Paradox, Kijów, Mikro i Sfinks. W Małopolsce – w kinie Marzenie w Tarnowie, Regis w Bochni oraz w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.

Przegląd zainauguruje pokaz wyróżnionego na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym polsko-rumuńskiego dokumentu “Globus” Clary Kleininger-Wanik. To historia artystów cyrkowych, którzy próbują odnaleźć się w swoim środowisku po wprowadzeniu nowej ustawy zakazującej występów z udziałem zwierząt. Na pomoc z samego Las Vegas przybywa do Rumunii światowej sławy reżyser spektakli cyrkowych. W kilka miesięcy ekipa musi się dostosować do nowej wizji artystycznej. Będzie to wymagało nauki akrobacji i zadań, z jakimi do tej pory nie mieli do czynienia. Ambicją nowego opiekuna grupy, który współpracował m.in. ze słynnym Cirque du Soleil, jest stworzenie najwspanialszego widowiska cyrkowego w tej części Europy.

Seans z udziałem reżyserki filmu “Globus” odbędzie się już 24 sierpnia o 18:30 w krakowskim kinie Agrafka. W kolejnych dniach, aż do 1 września dokument będzie pokazywany w pozostałych kinach (z wyjątkiem kina Sfinks i kina Kijów).

W kolejnych miesiącach publiczność będzie miała okazję obejrzeć podwójnie wyróżniony “Wiraż” Pawła Hejbudzkiego, nagrodzoną Złotym Hejnałem “Ulę” Agnieszki Iwańskiej, uhonorowany nagrodą dla najlepszych producentów “Radical Move” Anieli Gabryel oraz laureata Złotego Lajkonika, film “Twarze Agaty” Małgorzaty Kozery. Pokazom premierowym będą towarzyszyć spotkania z twórcami. Organizatorem wydarzenia jest Krakowska Fundacja Filmowa w ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa.

Fot. KFF

Harmonogram seansów:

“Globus”, reż. Clara Kleininger-Wanik (24 sierpnia – 1 września)
“Wiraż”, reż. Paweł Hejbudzki (wrzesień/październik)
“Ula”, reż. Agnieszka Iwańska (październik)
“Radical Move”, reż. Aniela Gabryel (listopad/grudzień)
“Twarze Agaty”, reż. Małgorzata Kozera (grudzień)

WRÓB
KFF
Ostatnia aktualizacja:  10.08.2023
Zobacz również
Siedem produkcji Studia Munka SFP w konkursach Solanin Film Festival
Już wkrótce 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll