PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  15.12.2022
Trwają prace na planie zdjęciowym nowej produkcji WFDiF pt. „U Pana Boga w Królowym Moście” w reżyserii Jacka Bromskiego.
To kontynuacja kultowej serii "U Pana Boga za piecem", "U Pana Boga w ogródku" i "U Pana Boga za miedzą", w której spotykamy tych samych, dobrze znanych bohaterów, m.in. Proboszcza, Komendanta i Burmistrza w sielankowym podlaskim krajobrazie.

Na planie "U Pana Boga w  Królowym Moście"

Seria "U Pana Boga za piecem..." bije rekordy popularności. Pierwszy film powstał w 1998 roku jako jedna z pierwszych komedii lat 90. osadzona w środowisku małego miasteczka i podlaskiej wsi. W ciągu ostatnich 10 lat odcinki seriali i filmy były emitowane około 2000 razy!


Andrzej Beya-Zaborski

Tym razem intryga komedii przebiega wokół wydarzenia, które, jak się okazuje, dla mieszkańców ma olbrzymie znaczenie. Do miasteczka Królowego Mostu przybywa młoda studentka archeologii, w celu przeszukania lochu pod kościołem. To przybycie stanowi impuls do serii wydarzeń, nabierających w szybkim tempie zwrotów akcji.

W filmie odnajdziemy, charakterystyczny dla całej serii „U Pana Boga…” ciepły, choć nie pozbawiony ironii humor, wyraziście zbudowane postaci oraz wartką fabułę. W obsadzie zobaczymy m.in.: Andrzeja Seweryna , Andrzeja Zaborskiego, Krzysztofa Dziermę, Emiliana Kamińskiego, Ryszarda Dolińskiego.  Są i nowe twarze:  W roli przyszłej archeolog zobaczymy Aleksandrę Grabowską, a towarzyszyć jej będzie Szymon – radca prawny w rolę którego wcieli się Karol Dziuba.

Krzysztof Dzierma

Serial pokazuje przepiękne i malownicze plenery Województwa Podlaskiego, oddaje także pozytywną energię miejsca jak i ludzi tego regionu, w dużej mierze spopularyzowanego właśnie przez filmy Jacka Bromskiego. Zdjęcia realizowane były późnym latem, jesienią a także zimą w takich miejscowościach na Podlasiu, jak m.in. w większości znane już z poprzednich filmów Supraśl, Sokółka, Tykocin, Białystok, Stara Kamionka, Usnarz Górny, Lipowy Most.

Jacek Bromski, Krzysztof Dzierma

Film i serial „U Pana Boga w Królowym Moście” powstają na podstawie scenariusza Jacka Bromskiego i Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Za zdjęcia odpowiada Arkadiusz Tomiak, za scenografię Marian Zawaliński i Dorota Gorczyca, za kostiumy Elżbieta Radke, a za charakteryzację Monika Jan-Łechtańska, kierownikiem produkcji jest Leszek Pieszko.

Na planie "U Pana Boga w Królowym Moście"

Serial produkuje Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, w koprodukcji z Telewizją Polską S.A., przy współfinansowaniu Województwo Podlaskiego.

Na planie "U Pana Boga w Królowym Moście"

Autorem zdjęć jest Marcin Makowski/WFDiF

 
WRÓB
WFDiF
Ostatnia aktualizacja:  9.01.2023
Zobacz również
Zgłoś film na 11. Festiwal Animacji O!PLA
51. Forum Wokół Kina (I). „Początek dalekiej drogi”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll