PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  12.05.2022
Ideą festiwalu organizowanego przez studentów II roku Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest prezentacja twórczości studenckiej. Sercem festiwalu pozostaje konkurs krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych zrealizowanych przez studentów uczelni filmowych z całego świata. W ramach tegorocznego konkursu zaprezentowanych zostanie 15 filmów fabularnych oraz 10 dokumentalnych, które oceni Jury w składzie: Ewa Puszczyńska, Łukasz Ronduda i Piotr Sobociński jr.

Podczas festiwalu będą miały miejsce pierwsze w Polsce targi branżowe szkół filmowych – Student Film Market, dedykowane obecnym i przyszłym studentom. Celem targów jest stworzenie przestrzeni wystawowej dla szkół filmowych, umożliwienie kontaktu między studentami różnych uczelni, a także spotkanie z przedstawicielami dużych i małych firm filmowych działających na rynku polskim. W pierwszej edycji wydarzenia udział wezmą: Szkoła Filmowa w Łodzi, Warszawska Szkoła Filmowa, Gdyńska Szkoła Filmowa, Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego oraz instytucje takie jak np. Polski Instytut Sztuki Filmowej, Związek Zawodowy Filmowców oraz Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.


Organizatorzy Węgiel Film Festival podczas czterech festiwalowych dni przygotowali szereg atrakcji. Reżyserzy castingu: Ewa Brodzka, Paulina Krajnik i Piotr Bartuszek wezmą udział w panelu dyskusyjnym o procesie budowania obsady i jego wpływie na kształt filmu. Tadeusz Łysiak – reżyser nominowanej do Oscara „Sukienki” przybliży drogę do międzynarodowego sukcesu swojego filmu. Talia Pristajecka – scenarzystka serialu „Zniewolona” opowie o roli showrunnera. Jerzy Kapuściński – dyrektor artystyczny Studia Munka przedstawi programy i działania instytucji skierowane dla młodych filmowców. Michał Oleszczyk - krytyk filmowy, scenarzysta i m.in. też konsultant scenariuszowy przybliży techniki budowania historii w scenariuszu filmowym. Twórcy najgłośniejszych polskich filmów minionego sezonu, takich jak „Żeby nie było śladów” Jana P. Matuszyńskiego, "Sweat" Magnusa von Horna, „Wszystkie nasze strachy” Łukasza Rondudy, "Hiacynt" Piotra Domalewskiego i "Inni ludzie" Aleksandry Terpińskiej w lekcjach mistrzowskich odniosą się do najciekawszych aspektów powstania ww. filmów. Natomiast debiutujący w pełnym metrażu absolwenci Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego: Marcin Filipowicz, Bartosz Blaschke, Tomasz Jurkiewicz i Michał Chmielewski w rozmowie z Agnieszką Smoczyńską opowiedzą o swojej drodze do debiutu.


19. edycja Węgiel Film Festival odbędzie się w dniach 12-15 maja 2022 w siedzibie Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego przy ul. św. Pawła 3 w Katowicach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na część warsztatową obowiązują zapisy.


Szczegółowy program festiwalu dostępny TUTAJ.

MR
Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego
Ostatnia aktualizacja:  12.05.2022
Zobacz również
Helios kontynuuje cykl pokazów dla ukraińskich dzieci
Platynowe Lwy 47. FPFF dla Filipa Bajona
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll