PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Animoon - warszawskie studio animacji otrzymało prestiżową, branżową nagrodę Cartoon Tributes przyznawaną rokrocznie na Cartoon Movie - największym forum koprodukcyjnym dla projektów pełnometrażowych filmów animowanych. Nagroda została przyznana za lalkowy film „Nawet myszy idą do nieba”.

Cartoon Tributes to najbardziej prestiżowe europejskie wyróżnienie dla branży animacji. Nagroda została przyznana zespołowi producenckiemu odpowiedzialnemu za produkcję filmu „Nawet Myszy idą do Nieba” - Fresh Films z Czech, Les Films du Cygne z Francji, Animoon z Polski oraz CinemArt ze Słowacji.Toszczególna nagroda przyznawana przez producentów z całej Europy, która jest uhonorowaniem nie tylko za film ważny dla widzów i branży ale również nasz wysiłek koprodukcyjny. Film stworzyliśmy wspólnymi siłami w koprodukcji z 3 innymi krajami, wspierając się w trudnych momentach, co zwłaszcza obecnie jest szalenie istotną sprawą – komentuje Piotr Szczepanowicz – producent filmu z Animoon. Cieszy nas, że jesteśmy pierwszym polskim studiem nagrodzonym nagrodą Cartoon Tributes. To pokazuje, że polskie firmy produkcyjne są mocnym partnerem, a polska branża animacji jest silna i zauważana na świecie – dodaje Grzegorz Wacławek – producent filmowy i założyciel Animoon.„Nawet myszy idą do nieba” w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenička to koprodukcja łącząca najlepsze tradycje polskiej i czeskiej animacji lalkowej. Film powstał przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Łódzkiego Funduszu Filmowego w koprodukcji z EC1 Łódź - Miasto Kultury oraz CANAL+ Polska S.A. Partnerem jest Momakin, a dystrybucją w Polsce zajmuje się Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

 

Animacja debiutowała w czerwcu ubiegłego roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, otrzymała również nagrody m.in. na festiwalach w Szanhgaju (gdzie zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu), na Anifilm, Lucas Film Festival, festiwalu Kino Dzieci. Film otrzymał prestiżową nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej oraz Czeskiego Lwa dla Najlepszego Filmu Animowanego.


Grzegorz Wacławek, Piotr Szczepanowicz, fot. Animoon

 

„Nawet Myszy idą do Nieba” to historia małej myszki – Czmyszki, która pragnie udowodnić swoją odwagę i stawia czoła lisowi – Rudeuszowi. Wskutek niespodziewanego obrotu spraw oboje trafiają do nieba dla zwierząt. Dopiero tam rozpoczną się ich prawdziwe przygody. Film  jest niezwykle poruszającą opowieścią o nadziei, miłości i odwadze. To historia przyjaźni, która tylko z pozoru wydaje się być niemożliwa. Scenariusz filmu powstał na motywach powieści czeskiej pisarki – Ivy Procházkovej. Na udział w produkcji „Nawet myszy idą do nieba” zdecydowaliśmy się przede wszystkim ze względu na scenariusz poruszający ważny temat śmierci w niebanalny i przystępny dla młodego widza sposób. Nie bez znaczenia był także fakt realizacji filmu w technice animacji lalkowej, gdzie jako polskie studio staliśmy się partnerem za którym szła duża tradycja pracy w tej technice i wielu wybitnych specjalistów – dodaje Wacławek.

 

Animoon jest firmą zajmującą się produkcją serii animowanych oraz filmów krótko i pełnometrażowych, nagradzaną ponad 80 razy na całym świecie. Firma specjalizuje się w developmentach animowanych. Produkowane w Animoon projekty – oparte głównie na oryginalnych pomysłach – wyróżniają się wysoką jakością artystyczną i fabularną. Produkcje Animoon powstają z myślą o polskiej i zagranicznej widowni, a w proces ich powstawania są zaangażowani najbardziej utalentowani polscy twórcy. Do najbardziej popularnych projektów Animoon należą nominowany do Annie Awards „ACID RAIN” Tomka Popakula czy prezentowana w konkursie festiwalu w Cannes trylogia „Figury niemożliwe i inne historie I” Marty Pajek.

 

MR
Animoon
Ostatnia aktualizacja:  17.03.2022
Zobacz również
„Fucking Bornholm”: nowy film Anny Kazejak
Znamy program 10. Script Fiesty. Trwają zapisy na warsztaty
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll