PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Listopad na platformie VOD Warszawa zapowiada się pod hasłem festiwali filmowych. Pierwszym z nich będzie CINEMAFORUM, który na początku listopada pokaże online debaty i spotkania masterclass z dziedziny branży filmowej. Kolejne to festiwal 5 Smaków oraz Warsaw Jewish Film Festival Kamera Dawida.
3 listopada startuje 20. Festiwal CINEMAFORUM to Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych. Podobnie jak w ubiegłym roku Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy jest partnerem festiwalu. W dniach 3 - 7 listopada CINEMAFORUM zaprezentuje online debaty i spotkania masterclass o kluczowych zagadnieniach dotyczących branży filmowej. Jest to pierwszy festiwal filmowy, który zagości na platformie VOD.Warszawa.

Tegoroczna, 19 edycję Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej – Kamera Dawida będzie miała swoja odsłone online na platformie dla warszawskiej kultury. Kilkadziesiąt premierowych filmów z całego świata będzie dostępnych dla widzów i widzek bez wychodzenia z domu. Jednym z nich będzie film otwarcia „Neighbours”. Oparty na przeżyciach reżysera Mano Khalila, świetnie zagrany i zrealizowany film, w którym początkowe idylliczne obrazy krainy dzieciństwa w duchu “Amarcord” i “Cinema Paradiso” ustępują miejsca brutalnej rzeczywistości świata dorosłych. Wśród aktorów znaleźli się uchodźcy z obozów w irackim Kurdystanie. Neighbours” otrzymał nagrodę Film Critics Jury Prize - San Francisco Jewish Film Festival 2021.


Centrum Kultury Filmowej w ramach obchodów Roku Andrzeja Wajdy udostępniło na platformie działa swojego Patrona. Widzowie znajdą wśród nich m.in. „Powidoki” ostatni film Andrzeja Wajdy oraz „Tatarak” z niesamowitą kreacją Krystyny Jandy. Mamy też prawdziwą gratkę dla pasjonatów kina, czyli filmy dokumentalne pokazujące teatralne oblicze Andrzeja Wajdy. Film „Aktorzy przyjechali” to zapis happeningu Szekspirowskiego, który odbył się 14 września 2009 roku na Długim Targu w Gdańsku. Na zaproszenie Andrzeja Wajdy na 20 scenach wystąpiło jednocześnie 80 polskich aktorów, którzy przedstawili sceny i monologi Williama Szekspira. „Biesy” po latach to film pokazujący proces powstania spektaklu “Biesy”, który od premiery w 1971 roku był nieprzerwanie grany przez 14 lat na deskach Teatru Starego w Krakowie. W czasach „rozwiniętego socjalizmu” spektakl nie znajdował uznania w oczach władzy i Reżyser nigdy nie uzyskał zgody na chociażby sfilmowanie spektaklu w całości. Zachowały się jedynie fragmenty, które z dumą prezentujemy.

 

Link do platformy TUTAJ.
MR
VOD Warszawa
Ostatnia aktualizacja:  25.10.2021
Zobacz również
29.EnergaCAMERIMAGE: skład Konkursu Filmów Polskich
Benefis Zbigniewa Zamachowskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll