PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Po raz drugi festiwal Millennium Docs Against Gravity zawita do Nowego Jorku. Od 13 do 31 października festiwalowe filmy zostaną zaprezentowane publiczności za Oceanem dzięki współpracy MDAG z Polish Cultural Institute New York i Museum of the Moving Image (MoMI). Amerykańscy widzowie i widzki zobaczą pięć wyjątkowych tytułów, produkcji lub koprodukcji polskiej.
Wśród filmów, które będą pokazywane w wirtualnej sali kinowej MoMI (z powodu pandemii jedynie pokaz filmu „Kubrick by Kubrick” odbędzie się w sali kinowej), znajdą się dwa tegoroczne hity Konkursu Polskiego: „Polaków portret własny” (Polish Self-Portrait) Macieja Białoruskiego, Jakuba Drobczyńskiego i Jakuba Radosa, czyli kronika tego, jak pandemia i izolacja wpłynęła na relacje międzyludzkie oraz film „Już tu nie wrócę” (Never Coming Back) Mikołaja Lizuta, intymny obraz życia dziewczyn z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Goniądzu pod Białymstokiem, które starają się zaplanować dalsze życie i poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami wyniesionymi z domu.

Pozostałe trzy tytuły, które zaprezentuje Millennium Docs Against Gravity w Nowym Jorku, pochodzą z programu festiwalu w zeszłym roku. Wśród nich znajduje się pełna zwrotów akcji opowieść o wyprawie na jedną z ostatnich świętych gór Szerpów, Kumbhakarnę, pokazana z perspektywy rodziny Szerpów - „Ściana cieni” (The Wall of Shadows) Elizy Kubarskiej, niezwykły portret trzech par, który zdobył pierwszą w historii Nagrodę dla Najlepszego filmu polskiego podczas festiwalu - „Między nami” (Between Us) Doroty Proby oraz „Kubrick o Kubricku” (Kubrick by Kubrick) Grégory’ego Monro, polska koprodukcja oddająca głos wybitnemu Stanleyowi Kubrickowi, który udzielił w życiu zaledwie kilku wywiadów.

Więcej informacji w języku angielskim tutaj.

Millennium Docs Against Gravity w Nowym Jorku odbędzie się od 13 do 31 października w wirtualnych salach kinowych Museum of Moving Image (MoMI) we współpracy z Polish Cultural Institute New York.
LK
SFP
Ostatnia aktualizacja:  11.10.2021
Zobacz również
Festiwal Animacji Animafest od czwartku w Gdańsku
19. Opolskie Lamy. Kto wygrał, kto przyjechał? (foto)
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll