PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Po raz drugi festiwal filmowy Millennium Docs Against Gravity odbył się w formie hybrydowej. Po części kinowej, która zawitała w dniach 3-12 września do siedmiu polskich miast (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Lublin i Bydgoszcz), odbyła się część online na stronie mdag.pl od 16 września do 3 października. Łącznie w obu częściach udział wzięło aż 134 006 osób.
Część kinowa, która odbyła się w siedmiu miastach – w tym po raz dziesiąty we Wrocławiu – zgromadziła stacjonarnie 65 295 osób. Z kolei wynik oglądalności części online to 40 418  e-biletów. Zakładając, że większość osób nie ogląda filmów w pojedynkę, widzów online było jednak więcej. Festiwale na całym świecie stosują mnożnik 1,7. Ostatecznie więc w części online uczestniczyło łącznie 68 711 osób. Razem w zakończonej w niedzielę 18. edycji festiwalu wzięło udział 134 006 osób.

W ramach 18. Millennium Docs Against Gravity online nie zabrakło dyskusji i debat na żywo i przygotowanych specjalnie dla tej odsłony wydarzeń. W sumie wirtualne spotkania oglądało w social mediach 13 724 osób, znacząco zwiększając dotarcie z wiedzą oraz kulturą filmową do fanów i fanek wartościowego kina dokumentalnego!

Najważniejszymi tematami 18. edycji Millennium Docs Against Gravity okazały się prawa człowieka, psychologia oraz poszukiwanie miejsca człowieka w otaczającym go świecie natury. Zostało wręczonych 20 nagród filmowych, w tym Grand Prix – Nagroda Banku Millennium dla filmu „Przeżyć” (Flee) Jonasa Pohera Rasmussena. Film zostanie wprowadzony przez Against Gravity do polskich kin na początku 2022 roku. W miastach festiwalowych zostały przyznane lokalne nagrody w Konkursie Głównym - Grand Prix Dolnego Śląska we Wrocławiu, Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni, Nagroda Wolności ufundowana przez miasto Poznań, Nagroda Publiczności Województwa Śląskiego w Katowicach oraz Bydgoszcz Art.Doc Award.

Znane są już daty kolejnej edycji Millennium Docs Against Gravity - część kinowa odbędzie się w dniach 13-22 maja, za to część online potrwa od 24 maja do 5 czerwca 2022 roku. Organizatorzy informują, że do miast festiwalowych dołączy wtedy Łódź - dzięki współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. L.Schillera

LK
MDAG
Ostatnia aktualizacja:  6.10.2021
Zobacz również
Otwarte wykłady o archiwaliach oraz granicach fikcji w filmie dokumentalnym
Nabór projektór na forum koprodukcyjne Euro Connection 2022
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll