PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Cyklem pokazów przedpremierowych w krakowskich kinach studyjnych, film dokumentalny Michała Kaweckiego rozpocznie podróż przez kinowe ekrany w całym kraju.
Miszka, tytułowy antybohater to chłopak o wielu twarzach. Drobny przestępca i obiecujący narciarz alpejski, mimo poważnej niepełnosprawności fizycznej i trudnych warunków życia, czerpie z niego pełnymi garściami. A do tego ma wyjątkowe poczucie humoru. Spotykamy go w kluczowym momencie, kiedy wkracza w dorosłość i dostaje ostatnią szansę, by wziąć udział w paraolimpiadzie. Ale przede wszystkim bohater musi zadecydować, jak będzie wyglądała jego przyszłość. Mimo ograniczeń podejmuje w życiu kolejne próby.

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio zakończą się za kilka dni. Miszka, też mógł zostać paraolimpijczykiem. Dlaczego tak się nie stało? Jak wyglądają kulisy sportu osób z niepełnosprawnościami? Czy talent wystarczy aby osiągnąć sukces?

Dokument Michała Kaweckiego otrzymał wyróżnienie jury konkursu polskiego pod przewodnictwem Jana P. Matuszyńskiego na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym "za ogromną wrażliwość i wnikliwość psychologiczną, stworzenie atrakcyjnego wizualnie i narracyjnie dokumentu, który zaciera granice gatunków i staje się czystym kinem".

 

Pierwszy przedpremierowy pokaz dokumentu z udziałem Miszki - Michała Chrobaka, jego trenera - Janusza Wasila i reżysera filmu - Michała Kaweckiego odbędzie się 9 września o godz. 19.00 w krakowskim kinie Sfinks. Spotkanie po seansie poprowadzi Krzysztof Gierat, dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Film rozwijany był na Doc Lab Poland - programie dla dokumentalistów i nagrodzony na kończącym je pitchingu odbywającym się w ramach KFF Industry i polegającym na prezentacji najnowszych polskich dokumentalnych projektów na różnym etapie produkcji. “Antybohater” w konkursie Docs to go! otrzymał nagrodę ColorOffOn w roku 2019. Doc Lab Poland jest organizowany przez Fundację im. Władysława Ślesickiego we współpracy z Krakowską Fundacją Filmową.

Dystrybutorem filmu “Antybohater” jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator Krakowskiego Festiwalu Filmowego i wielu innych inicjatyw popularyzujących najciekawsze polskie i światowe filmy dokumentalne.


LK
Krakowski Festiwal Filmowy
Ostatnia aktualizacja:  3.09.2021
Zobacz również
OFF CAMERA PRO INDUSTRY. Pieniądze, etyka, różnorodność
Ruszyły zdjęcia do serialu "Planeta singli. Osiem historii"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll