PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Prezentujemy Jury Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 40. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM 2021.
Dorota Kędzierzawska/przewodnicząca
Manuela Gretkowska
Aleksandra Konieczna
Anna Rogowska
Piotr Rosołowski

Jury wybierze najciekawsze pełnometrażowe debiuty fabularne spośród 10 wyselekcjonowanych tytułów. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” odbędzie się w dniach 14-19 czerwca 2021.


WIĘCEJ O JURY KONKURSU PEŁNOMETRAŻOWYCH DEBIUTÓW FABULARNYCH:


DOROTA KĘDZIERZAWSKA (przewodnicząca)
Reżyserka i scenarzystka. Na planach filmowych od dzieciństwa. Studiowała w Szkole Filmowej w Łodzi, na Uniwersytecie Łódzkim oraz na Wydziale Reżyserii WGiK w Moskwie. Jej etiuda szkolna „Jajko” (1982) walczyła o studenckiego Oscara. Laureatka wielu indywidualnych statuetek, w tym Złotego Aleksandra za osiągnięcia życiowe na festiwalu w Salonikach. Autorka licznie nagradzanych filmów: „Diabły, diabły” (1991), „Wrony” (1994), „Nic” (1998), „Jestem” (2005), „Pora umierać” (2007), „Jutro będzie lepiej” (2010), czy „Inny świat” (2012). Jej kino łączy w sobie poetycką wrażliwość z czujną społeczną obserwacją, ale i humorem. Zawsze jest blisko człowieka. Zawsze jest niezwykle wizualnie prowadzone. W 2011 roku zainicjowała projekt Polska Światłoczuła, promujący polskie kino wśród mieszkańców małych miejscowości z utrudnionym dostępem do kultury.


MANUELA GRETKOWSKA
Autorka ponad 30 książek i kilku scenariuszy, serialowych i filmowych. Roczny pobyt na Berkeley jako naukowiec podróżny, czyli visiting scholar.


ALEKSANDRA KONIECZNA
Aktorka. Reżyserka teatralna, związana m.in. ze stołecznymi scenami Teatru Współczesnego (1988-1990), Teatru Dramatycznego (1990-2000) i Teatru Rozmaitości (2000-2017). Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Na dużym i małym ekranie stworzyła ponad czterdzieści kreacji. Trzy z nich przyniosły jej Orła – Polską Nagrodę Filmową (w filmach: „Ostatnia rodzina”, „Jak pies z kotem” i „Boże Ciało”), trzy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni („Ostatnia rodzina”, „Jak pies z kotem”, „Sweat”). Regularnie pojawia się w spektaklach Teatru Telewizji. Od roku 2019 wykładowczyni Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. W 2020 roku ukazała się jej autobiografia – „Anyżowe dropsy”. W swoim zawodzie stawia na wzajemne, partnerskie zaufanie, siłę koncentracji i wyobraźnię.


ANNA ROGOWSKA
Menadżerka kultury. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Akademii Leona Koźmińskiego. W latach 2001-2005 producentka Lata Filmów w Kazimierzu Dolnym. W latach 2008-2015 w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej kierowała działem upowszechniania kultury filmowej i promocji. Dyrektorka Filmoteki Narodowej w latach 2015 – 2017, zastępczyni dyrektora Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA) w latach 2017-2021. Pracuje w FINA jako pełnomocnik ds. inwestycji i pozyskiwania funduszy. Pomysłodawczyni i przewodnicząca komitetu głównego olimpiady wiedzy o filmie i komunikacji społecznej. Ekspertka MKDNiS, wykładowczyni UKSW i SWPS.


PIOTR ROSOŁOWSKI
Reżyser, scenarzysta, operator. Absolwent Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Stypendysta Academy of Media Arts w Kolonii. Współautor nominowanego do Oscara dokumentu „Królik po berlińsku”, a także współreżyser filmów „Efekt domina” oraz „Książe i Dybuk” (wspólnie z Elwirą Niewierą). Autor zdjęć do wielu nagradzanych produkcji dokumentalnych i fabularnych, w tym nominowanego do Oscara krótkometrażowego „On the Line” Reto Caffi oraz pełnometrażowego „Kreta” Rafaela Lewnadowskiego. Laureat Nagrody Autorów Zdjęć Filmowych PSC za zdjęcia do filmu dokumentalnego „Ściana cieni” Elizy Kubarskiej.

MR
Młodzi i Film
Ostatnia aktualizacja:  28.05.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
„Lata świetlne” na 61. KFF. O miłości, powołaniu i przeznaczeniu
"Co w kinie terkocze...". Wystawa w kinie Charlie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll