Kurs prowadzony przez laureatkę Złotych Lwów (za udział w "Ostatniej rodzinie") oparty będzie o szkołę Stelli Adler, amerykańskiej aktorki i twórczyni głośnej metody pracy nad rolą zwanej jej imieniem. Stella już nie żyje, ale jej metoda ma się nieźle. Jej uczniowie nieprzerwanie prowadzą prestiżowe studia aktorskie w Nowym Jorku i Los Angeles.
Ta szkoła "jest w gruncie rzeczy podobna do podejścia Lee Strasberga, tylko bardziej wyrafinowana" – mówi Aleksandra Konieczna. "Bardziej świetlista. Jest w gruncie rzeczy transplantowaną za oceanem szkołą Konstantina Stanisławskiego, który mówi: »Każdy proces twórczy jest zejściem do podświadomości i świadomymi sposobami nieprzeszkadzania jej«. Znakomite! Nie znam lepszej definicji aktu tworzenia. Zapraszam Was do wspaniałej przygody wzbogaconej moim zawodowym doświadczeniem" – dodaje gwiazda "Bożego ciała". Zajęcia będą zawierać elementy pracy nad koncentracją, potrzebną nie tylko w aktorstwie, ale i w każdym zawodzie.
Więcej informacji o kursie TUTAJ.
***
Aleksandra Konieczna to aktorka teatralna i filmowa oraz reżyserka. Laureatka m.in. trzech Orłów i trzech Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni. W latach 2000-2017 aktorka Teatru Rozmaitości w Warszawie. Od roku 2019 wykładowczyni Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi.
Jedną z jej najgłośniejszych ról filmowych była postać Zofii Beksińskiej w debiutanckiej fabule Jana P. Matuszyńskiego "Ostatnia rodzina" (2016). Dwa lata później otrzymała Orła za udział w komediodramacie "Jak pies z kotem" Janusza Kondratiuka, a następnie – Złote Lwy dla najlepszej aktorki drugoplanowej w "Sweat" Magnusa von Horna. Jej filmografię dopełniają "Boże ciało" Jana Komasy oraz "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego.
***
Film Spring Open to jedne największych edukacyjnych i praktycznych warsztatów audiowizualnych w Europie, oparte o nowe technologie i narzędzia stymulujące przyszły rozwój sztuk audiowizualnych. To warsztaty dla młodych filmowców i artystów audiowizualnych, twórczyń z różnych dziedzin, którzy (i które) pracują w profesjonalnych warunkach pod okiem wybitnych artystów i techników na najlepszym sprzęcie AV dostępnym na światowym rynku.
Film Spring Open to jednak nie tylko Plenery.
Uczestnicy dostają możliwość rozwijania projektów pod okiem ekspertów przez
cały rok podczas kursów online oraz indywidualnych konsultacji. E-learning
zakłada dostęp do teoretycznej wiedzy, którą można wykorzystać w praktyce
podczas warsztatów stacjonarnych. Wśród kursów oferowanych w ramach Film Spring
Open online znajdują się także zajęcia z: scenariopisarstwa z Mateuszem
Pacewiczem, reżyserii filmowej z Agnieszką Smoczyńską, produkcji filmowej z
Agatą Szymańską, charakteryzacji i bodypaintingu z Marianem Folgą oraz Wiktorią
Wędzichą.