Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
Szkoła Wajdy we współpracy z Fundacją Fabryki Norblina zaprasza na cykl wykładów online połączonych z dyskusją, zachęcających do przyjrzenia się istotnym i społecznie aktualnym tematom, które mogą stanowić inspirację dla młodych twórców filmowych. Pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Kto jest bohaterem naszych czasów?” odbędzie się już 10 marca. Gośćmi będą Wojciech Marczewski i Tadeusz Sobolewski.
Andrzej Wajda mawiał do młodych adeptów sztuki filmowej: „Chcesz zrobić film? Odpowiedz sobie na pytanie kto jest bohaterem naszych czasów”.
Cykl Szkoły Wajdy, którego mecenasem jest Fundacja Fabryki Norblina, to 5 otwartych wykładów dotyczących kina zaangażowanego, poszukiwania filmowych tematów i bohaterów oraz formy prezentowania ważnych treści. Nie będą to wykłady akademickie, lecz opowieści przystępne dla publiczności, w formie godzinnej rozmowy, do której zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Każdy wykład zakończy sesja pytań i odpowiedzi.
Dla kogo?
Dla wszystkich. Spotkania adresujemy do szerokiej publiczności pasjonującej się kinem, sztuką zaangażowaną, ambitnym filmem, a także do społecznych aktywistów. Wydarzenia są otwarte i bezpłatne. Ze względu na sytuację epidemiologiczną spotkania odbywać się będą w formule online – na żywo na kanale YouTube Wajda School and Studio. Po zakończeniu transmisji live, fragmenty wykładów będą dostępne na kanałach YouTube Wajda School and Studio oraz Fundacji Fabryki Norblina.
Harmonogram spotkań:
10 marca godz. 19.00 – Tadeusz Sobolewski i Wojciech Marczewski
31 marca godz. 19.00 – Denijal Hasanović
28 kwietnia godz. 19.00 – Maciej Sobieszczański
26 maja godz. 19.00 – Kinga Dębska
30 czerwca godz. 19.00 – Agnieszka Smoczyńska
„Artysta zobowiązany jest rozpoznać otaczającą go rzeczywistość oraz przewidzieć i opisać nadchodzące wydarzenia, w tym grożące nam niebezpieczeństwa. […] Robiąc swoje filmy mamy przecież dostęp do mediów, współtworzymy je, a tym samym ponosimy współodpowiedzialność za ich treści, sens i wagę. Obojętność staje się zbrodnią, z której ciężko będzie nam się wytłumaczyć”, mówi Wojciech Marczewski, dyrektor programowy Szkoły Wajdy.
MR
Szkoła Wajdy
Ostatnia aktualizacja: 9.03.2021
fot. materialy prasowe
"Każdy ma swoje lato" wkrótce w kinach
40. MŁODZI I FILM. Nowa Nagroda Stowarzyszenia Kobiet Filmowców
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023