PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W pierwszych dniach października 2020 Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza na organizowaną już po raz drugi konferencję NEW VISIONS OF REALITY 2, w tym roku odbywającą się pod hasłem INKUBACJA NOWEJ RZECZYWISTOŚCI i poświęconą kreatywnemu podsumowaniu i pogłębionej analizie wydarzeń 2020 roku z perspektywy twórców i kuratorów kultury cyfrowej.
Wśród zaproszonych gości z Polski znajdują się m.in. Alek Tarkowski i Aleksandra Janus z Centrum Cyfrowego, Pola Borkiewicz z łódzkiego vnLab, Jakub Wróblewski z pracowni mediów immersyjnych w warszawskiej ASP, czy Stanisław Liguziński z odbywającego się w Amsterdamie festiwalu Imagine. Specjalną debatę dotyczącą tego, jak instytucje kultury poradziły sobie z wyzwaniami społecznej izolacji i jakie wynikają z tego wnioski na kolejne sezony poprowadzi Joanna Rożen-Wojciechowska; jej gośćmi będą dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego Krzysztof Gierat, reprezentująca TR Warszawa Agata Kołacz i Kamil Bałuk z Instytutu Reportażu. Rozmowę otwarcia z filozofem i psychologiem Tomaszem Stawiszyńskim, poprowadzi kuratorka NVR2 Ana Brzezińska.


 

Międzynarodowe spojrzenie na przemiany roku 2020 przedstawią ekspertki reprezentujące kluczowe światowe instytucje, wydarzenia oraz firmy aktywne w polu nowych technologii i mediów immersyjnych. W dyskusji o przyspieszeniu upowszechniania wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości udział wezmą m.in. Myriam Achard z PHI Centre w Montrealu, Liz Rosenthal z Venice VR (Biennale di Venezia) i Maria Rakusanova z londyńskiego oddziału HTC Vive. O przemianach wspólnot cyfrowych i tym, jak nowe media mogą pomóc innym sektorom w kryzysie, wykład ekspercki wygłosi Ingrid Kopp, szefowa Electric South w Kapsztadzie oraz jedna z programerek sekcji interaktywnej festiwalu Tribeca. Z kolei o narastającej potrzebie współtworzenia oraz budowie nowych modeli współpracy w realiach nowej normalności będzie mówiła badaczka i artystka cyfrowa Katerina Cizek z MIT Open Documentary Lab.

W trosce o bezpieczeństwo prelegentów i uczestników imprezy, oraz dostępność wydarzenia, CKF im. Andrzeja Wajdy w 2020 roku proponuje pierwszą w pełni cyfrową edycję NEW VISIONS OF REALITY - spotkania, podczas którego międzynarodowi twórcy, kuratorzy, producenci treści oraz przedstawiciele środowisk audiowizualnych dyskutują o przyszłości filmu i sztuki cyfrowej, a także ich wpływie na społeczeństwo i relacje międzyludzkie.

 
Wszystkie informacje znajdziesz tutaj:
https://ckf.waw.pl/nasze-projekty

WRÓB
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy
Ostatnia aktualizacja:  27.09.2020
Zobacz również
Pokaz i spotkanie z twórcami filmu „Jak najdalej stąd”
Karnety na 14. Pięć Smaków już dostępne! W kinach i internecie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll