PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Kino Pod Baranami w Krakowie zaprasza na 14. edycję wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. W programie ponad 100 tytułów ujętych w 8 cykli tematycznych, wyznaczonych przez różne litery alfabetu. W tym roku, po raz pierwszy, festiwal odbędzie się także online - na platformie e-kinopodbaranami.pl, gdzie co tydzień pojawiać się będą dodatkowe filmy. Na dobry początek, program na lipiec, a ciąg dalszy nastąpi! Bilety na seanse w cenie 9 zł. 

Osiem wakacyjnych tygodni, wypełnionych aż po brzegi różnorodnymi, emocjonującymi filmami. Taka właśnie będzie tegoroczna, 14. edycja Letniego Taniego Kinobrania – wakacyjnego festiwalu filmowego, który rozpocznie się 3 lipca i potrwa aż do końca sierpnia. Na ekranie cała galeria tytułów, pogrupowanych tematycznie. Jak co roku, program Kinobrania współtworzyli sami widzowie.

Różnorodność programu Kinobrania widać wyraźnie na przykładzie długiej listy gatunków filmowych, które zagoszczą na ekranach Kina Pod Baranami. Coś dla siebie znajdą koneserzy rasowych dramatów(Błąd systemu, Blue Jasmine, Królowa Kier), fani komedii(Dżentelmeni, (Nie)znajomi) oraz wielbiciele produkcji historycznych(1917, Van Gogh. U bram wieczności, Oficer i szpieg). Wiele satysfakcji dostarczą także filmy wymykające się klasyfikacji gatunkowej, swobodnie mieszające motywy i konwencje, których rozpoznawanie stanie się satysfakcjonującą zabawą dla każdego kinomana (Emma, Parasite, Lighthouse, Midsommar. W biały dzień). 

Sporo pozycji liczy także spis filmowych autorów, których nieoczywiste i pełne osobistego stylu dzieła zawitają na kinobraniowe pokazy. Terrence Malick zaduma się nad sensem istnienia (Drzewo życia),Quentin Tarantino wskoczy w sam środek intertekstualnej pulpy (Pewnego razu... w Hollywood), Xavier Dolan ponownie zachwyci wyczuciem stylu (Mama), a Damien Chazelle dostarczy muzycznej adrenaliny (Whiplash).

W obsadach filmów pojawi się wiele rozpoznawalnych twarzy, a niektóre z nich zagoszczą na ekranie nawet kilka razy. Warto wypatrywać m.in. Willema Dafoe (Lighthouse, Van Gogh…),Joaquina Phoenixa (Ona, Joker),Brada Pitta(Drzewo życia, Pewnego razu…) oraz Margot Robbie(Gorący temat, Pewnego razu…). Zapadających w pamięć kreacji dostarczą również przedstawiciele najmłodszego pokolenia, którzy szturmem wdarli się na aktorskie szczyty, m.in. Anya Taylor Joy (Emma) oraz Helena Zengel(Błąd systemu).

Tegoroczne wakacje zapewne dla wielu będą nietypowe, a niejeden globtroter powstrzyma się od zwyczajowych dalekich wypraw. Na szczęście Letnie Tanie Kinobranie oferuje szereg emocjonujących wycieczek za pośrednictwem srebrnego ekranu. Filmy przeniosą widzów w niezwykłe zakątki Grecji(Kieł),Niemiec(Błąd systemu),Francji(Portret kobiety w ogniu),Włoch(Wielkie piękno),Hiszpanii(Wszyscy wiedzą) i Islandii(Biały, biały dzień, Kobieta idzie na wojnę). Pokonają rozległe lądy i oceany by wylądować w Korei(Parasite) i Japonii(Nasza młodsza siostra,Grobowiec świetlików). Wśród zagranicznych produkcji znajdzie się także wiele filmów amerykańskich, które pokażą inne, niezależne i niepokorne oblicze tamtejszego przemysłu filmowego (Van Gogh. U bram wieczności, Selma, Na noże, Osierocony Brooklyn). Program Kinobrania zawiera również szereg tytułów ze znakiem„made in Poland”, takich jak: Mowa ptaków, Pan T.,Ikar. Legenda Mietka Kosza czy Supernova(niektóre prezentowane z angielskimi napisami).

Jak co roku, Kinobranie zaprasza na nostalgiczną podróż w przeszłość, ku klasykom X muzy, które powrócą na ekrany by zachwycać swoim ponadczasowym urokiem. Królowa powabu i elegancji, Audrey Hepburn, raz jeszcze zje Śniadanie u Tiffany’ego,Jack Nicholson ponownie zabłądzi w niegościnnych wnętrzach hotelu z Lśnienia, a Malcolm McDowell przypomni melodię „Singin' in the Rain” w Mechanicznej pomarańczy. Filmowemu kanonowi będą towarzyszyć liczne filmowe nowości, wśród których nie zabraknie zdobywców prestiżowych nagród(w tym Oscarów), takich jak Teoria wszystkiego, Gorący temat, Judy czy Motyl. Still Alice. Z Kinobrania zawiedzeni nie wyjdą także wielbiciele literatury – gałęzi sztuki wspierającej kino fascynującymi opowieściami właściwie od początków jego istnienia. Na ekranie zagoszczą adaptacje uznanych dzieł(Emma) oraz filmowe wersje młodszych książek, często opartych na prawdziwych historiach (Niebo istnieje... naprawdę, Dama w vanie).

Wakacyjny festiwal Letnie Tanie Kinobranie to nie tylko tradycyjne projekcje kinowe, ale również seanse pod gwiazdami w przestrzeni renesansowego Pałacu pod Baranami oraz akcja Zbieraj KINO (osiem obejrzanych filmów to jeden bilet gratis). Po emocjonujących pokazach filmowych, na widzów czekać będzie strefa relaksu z wygodnymi leżakami na tarasie Kina.

Kino Pod Baranami chętnie gości obcojęzycznych kinomanów i z tego względu wybrane filmy polskie i zagraniczne będą prezentowane z angielskimi napisami.

Ponadto repertuar filmowy w kinie stacjonarnym zostanie w tym roku powiększony o program w wirtualnych salach na e-kinopodbaranami.pl. Co tydzień, w E-Kinie pojawią się dodatkowe filmy (również w cenie 9 zł), które będą uzupełniać poszczególne tygodnie tematyczne.

Seanse w kinie odbędą się z zachowaniem wszystkich zaleceń sanitarnych. Na terenie Kina rozmieszczone są punkty odkażania rąk, a w salach kinowych dostępne będzie co drugie miejsce. Podczas wizyty w kinie nosimy maseczki zakrywające usta i nos.

MR
Kino pod Baranami
Ostatnia aktualizacja:  1.07.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Polacy zaproszeni do Amerykańskiej Akademii Filmowej
5. Koncert Muzyki Filmowej SFF 2020
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll