PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Sukienka” w reżyserii Tadeusza Łysiaka, ze zdjęciami Konrada Blocha znalazła się w konkursie głównym Odense International Film Festival. Polska premiera filmu na 60.Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Odense International Film Festival to duński festiwal filmów krótkometrażowych, który po raz pierwszy został zorganizowany w 1975. Od tamtej pory festiwal oferuje widzom urozmaicony, eksperymentalny i pobudzający do refleksji program, dzięki czemu uznawany jest za jedną z najodważniejszych imprez filmowych na świecie. Festiwal w Odense jest akredytowany przez Amerykańską Akademię Filmową. Oznacza to, że jego laureaci mogą ubiegać się o nominację do Oscara. Jury festiwalu rekomenduje również filmy do Europejskiej Nagrody Filmowej.W tym roku na festiwal filmowy w Odense zostało zgłoszonych aż 2945 filmów. Film „Sukienka” w reżyserii Tadeusza Łysiaka znalazł się w oficjalnej selekcji konkursowej (Main Competition). Film opowiada historię Julii, pracującej w przydrożnym motelu, której życie zmienia się gdy poznaje przystojnego kierowcę ciężarówki. Długo skrywane przez kobietę pragnienia dają o sobie znać. W rolach głównych zobaczymy Annę Dzieduszycką, Dorotę Pomykałę i Szymona Piotra Warszawskiego. Tadeusz Łysiak jest również autorem scenariusza.


Producentem filmu jest Warszawska Szkoła Filmowa. Koproducentami: Dobro Sp. Z o.o., Miło Postproductions, Głośno, Błażej Kafarski. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Festiwal filmowy w Odense odbędzie się w dniach 24 – 30 sierpnia. Pełna lista zakwalifikowanych filmów znajduje się na oficjalnej stronie festiwalu:https://filmfestival.dk/en/official-selection/. Polska premiera filmu „Sukienka” odbędzie się 2 czerwca na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

MR
WSF
Ostatnia aktualizacja:  28.05.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe
"Dad You've Never Had". Czy film może zbudować więzi, których nie było?
Dyrektywa autorska. Jak skorzystają na niej twórcy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll