PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Marek Lechki, reżyser nagradzanego na świecie filmu "Erratum", powraca z "Interiorem". Film pokazywany jest w Konkursie Głównym 44. FPFF w Gdyni. W prezentacji "Interioru" wziął udział m.in. reżyser, producenci - Anna Kępińska i Maciej Kubicki oraz aktorka Magdalena Popławska.

"Interior" opowiada o trzydziestopięcioletnim Maćku (Piotr Żurawski), który traci wiarę w sens życia. Pracuje od świtu do wieczora, by spłacać kredyt mieszkaniowy. Chcąc zemścić się na nieuczciwym pracodawcy, zabiera mu auto. Ryzykuje wszystko i rusza w desperacką podróż bez planu. W całym kraju trwają przygotowania do obchodów pewnej rocznicy. Pracowniczka Urzędu Miasta, trzydziestopięcioletnia Magda (Magdalena Popławska), współorganizuje wydarzenia. Na początku bardzo oddana, z czasem zauważa hipokryzję najbliższego otoczenia. Zbieg zdarzeń sprawi, że kobieta stanie nie tylko na życiowej drodze mężczyzny. Co zmieni ich spotkanie? 

fot. Borys Skrzyński/SFP

"Nie robię często filmów - mówił Marek Lechki. Kino autorskie to ciążka praca. Po zakończonym procesie produkcji zastanawiam się, czy ma to sens. Nigdy nie wiadomo, jaki będzie odbiór dzieła". Z kolei producenci filmu - Anna Kępińska i Maciej Kubicki z firmy Telemark oznajmili, że zainteresowali się twórczością reżysera już po seansie "Erratum". Od tamtego czasu chcieli zrealizować wspólnie film. "Producenci byli fantastycznymi partnerami w kreowaniu wymyślonego przeze mnie świata - mówił Lechki. Magdalena Popławska przyznała, że z reżyserem poznali się przy okazji serialu "Bez tajemnic". "Wiedziałam, że to będzie dobra współpraca" - oznajmiła. Dla aktorki "Interior" jest filmem o chaosie, momencie, w którym dochodzimy do granicy i musimy podjąć decyzję. To również opowieść o dojrzewaniu do buntu i szukaniu sensu życia. 

 

Marek Lechki jest reżyserem i scenarzystą filmu "Interior". Zdjęcia do filmu wykonał Paweł Flis. Film poszukuje dystrybutora. Do kin trafi prawdopodobnie na początku 2020 roku. Wkrótce odbędzie się jego premiera na jednym z ważniejszych światowych festiwali filmowych.

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbywa się w dniach 16-21 września 2019 roku w Gdyni.

Marcin Radomski/Gdynia
artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  17.09.2019
Zobacz również
fot. Borys Skrzyński/SFP
44. FPFF: Publikacja książkowa o finansowaniu produkcji filmowej w Polsce
44. FPFF: Głód na Ukrainie oczami „Obywatela Jonesa”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll