PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Tegoroczny Festiwal Transatlantyk zainauguruje pokaz filmu „Znajdę Cię” Marthy Coolidge, w którym opowieść o miłości, rozłące i wojnie wpleciona została w kulturowy, społeczny, przemysłowy, artystyczny, a przede wszystkim muzyczny krajobraz Łodzi.
- Od czterech lat festiwal odbywa się w Łodzi. Filmowy wymiar miasta, zarówno ten historyczny, jak i współczesny, jest dla nas dużą inspiracją - mówi Jan A.P. Kaczmarek, pomysłodawca i Dyrektor Festiwalu Transatlantyk. Ekranowa Łódź w filmie otwarcia Festiwalu to miasto pełne życia, barw i kontrastów, prawdziwie europejska stolica kultury i sztuki. „Znajdę Cię” to pierwszy film, który przygląda się przedwojennej Łodzi z taką czułością i zachwytem.

„Znajdę Cię” w reżyserii Marthy Coolidge to historia Rachel Rubin i Roberta Pułaskiego oraz łączącego ich wielkiego, romantycznego uczucia. Gdy ich poznajemy, są uczniami szkoły muzycznej, snują marzenia o występach w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Ich życie jest pełne młodzieńczej beztroski, płynie w tętniącym życiem i kulturą mieście.
 
W międzynarodowej obsadzie „Znajdę Cię” oprócz polskich aktorów (takich jak Małgorzata Kożuchowska, Agata Buzek, Weronika Rosati, Jacek Braciak, Marcin Czarnik czy Maciej Zakościelny)  znaleźli się m.in. ceniony angielski aktor Leo Suter, Adelaide Clemens („Wielki Gatsby” czy „Generacja Hmm”), Stellan Skarsgård (ulubiony aktor Larsa von Triera, znany szerszej publiczności między innymi z niezwykle popularnego serialu HBO „Czarnobyl” czy filmu „Piraci z Karaibów”), Connie Nielsen (odtwórczyni głównej roli w „Gladiatorze” i Królowa Hippolita w „Wonder Woman”), a także Stephen Dorff,  bohater takich filmów jak „Wieczny łowca”,  „Między miejscami”. Muzykę skomponował Jan A.P. Kaczmarek. Film ten nie tylko opowiada o Łodzi, jej bogatej historii i tradycji wielokulturowości, ale także powstawał w Łodzi.

Martha Coolidge to pierwsza i dotychczas jedyna kobieta, która stała na czele Amerykańskiej Gildy Reżyserów (DGA). Coolidge jest autorką m.in. filmu „Historia Rose” nominowanego do Oscarów oraz Złotych Globów za pierwszoplanową i drugoplanową rolę kobiecą (Laura Dern, Diane Ladd). Do pracy przy filmie „Znajdę Cię” zaprosiła wielu wybitnych, uhonorowanych Oscarami twórców, wśród których znaleźli się m.in. David S. Ward – zdobywca Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny do filmu „Żądło”; producent Fred Roos – zdobywca Oscara za „Ojca Chrzestnego II” oraz nominacji za „Czas Apokalipsy”; Michael Minkler – reżyser dźwięku, który otrzymał trzy statuetki Amerykańskiej Akademii za „Dreamgirls”, „Chicago” i „Helikopter w ogniu”; Richard Chew, montażysta uhonorowanych Oscarem „Gwiezdnych wojen: Części IV – Nowej nadziei” oraz nominowany do Oscara „Lotu nad kukułczym gniazdem”.
 
Polska premiera filmu „Znajdę Cię” odbędzie się 12 lipca 2019 roku w Łodzi podczas uroczystej Gali Otwarcia Festiwalu Transatlantyk. Gośćmi Gali będą m.in. reżyserka Martha Coolidge oraz odtwórca głównej roli męskiej, Leo Suter.
AK
Transatlantyk Festival
Ostatnia aktualizacja:  5.06.2019
Zobacz również
fot. Transatlantyk Festival
Andrzej Domalik – między kinem, teatrem a literaturą
Nie żyje Wiesław Znyk
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll