PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
12 września, w warszawskim Centrum Łowicka odbędzie się pierwszy pokaz z cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION 2018, prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat. Widzowie zobaczą nagradzany na międzynarodowych festiwalach film „Call me Tony” w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego. Projekt był rozwijany w ramach programu DOC LAB POLAND 2017.
DOC LAB POLAND HOT SELECTION zaprasza na trzecią edycję wydarzenia, podczas którego odbędzie się cykl pokazów najciekawszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat i spotkań z twórcami. Pierwsza projekcja („Królowa ciszy” Agnieszki Zwiefki) odbyła się w grudniu 2016 roku, w 2017 roku organizatorzy zorganizowali 6 projekcji nagradzanych i cenionych przez publiczność polskich dokumentów, często rozwijanych w ramach programu konsultacyjnego DOC LAB POLAND.
Cykl jest częścią programu Doc Lab Poland Warsaw Days, wspartego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, w ramach którego zostaną też zorganizowane warsztaty dla filmowców i wykłady otwarte dla szerszej publiczności – w październiku, podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego.


 Kadr z filmu "Call me Tony", fot. materiały prasowe

CALL ME TONY
2017, 62 min
Czy podporządkowując życie marzeniom warto być otwartym na plan B?

Osiemnastoletni kulturysta, który pragnie zostać aktorem z uporem zabiega o atencję wiecznie nieobecnego ojca. Konrad mieszka w górniczym miasteczku na południu Polski. Kreując swój wizerunek inspiruje się aktorami kina akcji, spędza godziny na siłowni i zapisuje się na zawody kulturystyczne. Wszystko to prowadzi do załamania spowodowanego wewnętrznym konfliktem między nim samym a wersją siebie, którą stara się stworzyć by zyskać akceptację otoczenia. Życie Konrada zmienia się kiedy na nowo odkrywa swoją dawną pasję do aktorstwa. Czy odnajdzie właściwą dla siebie drogę? „Call me Tony” to opowieść o tym momencie w życiu kiedy wszyscy oczekują od nas odpowiedzi, a jedyne co mamy to pytania.

Film był pokazywany i nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, między innymi prestiżowych: IDFA w Amsterdamie (Nagroda dla Najlepszego Filmu w Konkursie Filmów Studenckich), Docs Against Gravity w Warszawie (Nagroda miesięcznika "Zwierciadło" dla najlepszego filmu o tematyce psychologicznej), DOK Leipzig, ZagrebDox, DOKer w Moskwie i Doc Aviv w Izraelu.

Scenariusz i reżyseria: Klaudiusz Chrostowski, zdjęcia: Michał Łuka, muzyka: Wojciech Frycz, Matuesz Hulbój, montaż: Sebastian Mialik, producenci: Michał Łuka, Klaudiusz Chrostowski, produkcja wykonawcza: P. C. Forum, współpraca produkcyjna: Kijora.


DOC LAB POLAND to największy w Polsce program dla profesjonalnych dokumentalistów, łączący konsultacje merytoryczne projektów filmowych z prezentacjami dla potencjalnych partnerów: producentów, dystrybutorów, agentów sprzedaży. W 2018 r. w DOC LAB POLAND bierze udział w sumie 21 projektów dokumentalnych w fazie developmentu lub montażu, reprezentowanych przez zespoły składające się z reżysera i producenta. Dodatkowym, ważnym elementem programu jest market koprodukcyjny organizowany dla kolejnych ok. 50 producentów z Polski i zagranicy. W ramach publicznych prezentacji oraz marketu koprodukcyjnego podczas tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbyło się ok. 800 indywidualnych spotkań branżowych. Uczestnicy programu otrzymali nagrody o łącznej wartości 86 tys. zł.

Organizatorem DOC LAB POLAND jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, a głównym partnerem i współorganizatorem sesji krakowskiej – Krakowski Festiwal Filmowy. Więcej na: www.doclab.pl

"Call me Tony", 12 września, Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21; godz. 19.00
Wstęp wolny. Po projekcji organizatorzy zapraszają na spotkanie z twórcami filmów.

BD
DOC LAB POLAND
Ostatnia aktualizacja:  27.08.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Werdykt jury 10 Solanin Film Festiwal w Nowej Soli
Bożena Dykiel żadnej roli się nie boi
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll