PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  11.04.2018
Czym żyje polskie kino? Co interesuje reżyserki i reżyserów? Jak na polskie produkcje spojrzy Międzynarodowe Jury, które oceni 10 filmów w Konkursie Polskim 11.Netia OFF CAMERA? Do kogo trafi nagroda Kulczyk Foundation, przekonamy się już 5 maja.

Robert Gliński w swoim filmie "Czuwaj" opowiada historię konfrontacji dwóch grup młodzieży. Lekcja odpowiedzialności i tolerancji przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Wiara w szlachetne ideały zostaje zestawiona z brutalnym prawem silniejszego. Relacje między młodymi ludźmi stają się napięte. Odizolowani od zewnętrznego świata, nastoletni bohaterowie ujawniają swoje szokujące oblicza.


Kadr z filmu "Czuwaj", fot. materiały prasowe


Reżyserski debiut Pawła Maślony to nieco absurdalna i gorzka komedia.  Zwykli ludzie wpadają w wir zdarzeń, które radykalnie zmienią ich życie. "Atak paniki" imponuje dopracowanym w najdrobniejszym szczególe scenariuszem. W tej materii młody reżyser miał zresztą większe doświadczenie, pisząc przed kilkoma laty razem z Marcinem Wroną skrypt do „Demona”. Mocna strona filmu to świetne role, czasem będące zaprzeczeniem aktorskiego wizerunku bohaterów.   

 

Bohaterką nowego filmu Anny Jadowskiej jest mieszkająca na wsi młoda mężatka Ewa (znakomita rola Marty Nieradkiewicz). Ma na swojej głowie wychowanie dwójki dzieci i prowadzenie domu. Wielomiesięczna rozłąka z mężem skutkuje romansem samotnej kobiety z nastoletnim, zakochanym w niej chłopakiem. Annie Jadowskiej udało się stworzyć przekonujące studium kobiety, która musi stawić czoła ambiwalencji macierzyństwa, ale i skonfrontować się z nieprzychylnie nastawioną wiejską społecznością.


Kadr z filmu "Dzikie róże", fot. materiały prasowe


"Serce miłości" Łukasza Rondudy historia związku artystów – Zuzanny Bartoszek i Wojtka Bąkowskiego, w którym sztuka i miłość bez przerwy się przenikają. Ona – poetka przed debiutem i On – uznany artysta wizualny i muzyk. Kochają się, ale i konkurują. Jak skończy się walka o autonomię twórczą i osobistą? "Serce miłości" to wypełniona muzyką opowieść o miłości opartej na dominacji i podległości i poszukiwaniu równowagi.

 

Grupa oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie. Chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową, gromadząc na koncertach tłumy, a wszystko pod szyldem zespołu o nazwie Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje niewiele mają wspólnego z prawdziwym życiem. "Gotowi na wszystko. Exterminator" w reżyserii Michała Rogalskiego opowiada o nieco sentymentalnej podróży za utraconą młodością. Kasety magnetofonowe, oglądanie serialu „Alf”, małe sklepy komputerowe. To tylko niektóre elementy tej zabawnej, ludzkiej komedii, pełnej ciepłego humoru, ale i potrafiącej porządnie wzruszyć.      


Po raz pierwszy w historii 11.NETIA OFF CAMERA w Konkursie Głównym „Wytyczanie Drogi” znalazły się aż dwa polskie obrazy – „Wieża. Jasny dzień” Jagody Szelc i „Cicha noc” Piotra Domalewskiego.


Konkurs Polskich Filmów Fabularnych realizowany jest w ramach projektu  „Obraz świata / Świat w obrazach". Święto kina niezależnego już 27 kwietnia zaczyna się w Krakowie. Więcej informacji o karnetach i biletach można znaleźć na www.offcamera.pl.

MR
Netia Off Camera
Ostatnia aktualizacja:  11.04.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Droga do krótkiego metrażu
„Kamerdyner”: Padł ostatni klaps na planie filmu Filipa Bajona
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll