PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Przebojowa produkcja kinowa TVN debiutuje na ekranach z wynikiem 220 250 widzów po pierwszym weekendzie, zdobywając serca widzów i uznanie krytyków.

"Podatek od miłości" – przebojowa produkcja kinowa TVN została nowym liderem box office w Polsce. W premierowy weekend film przyciągnął do kin 210 437 widzów, co – razem z pokazami przedpremierami – daje świetną frekwencję rzędu 220 250 widzów.


"Podatek od miłości", debiut fabularny Bartłomieja Ignaciuka to inteligentna i przewrotna komedia romantyczna o tym, ile musimy zapłacić za prawdziwą miłość. W rolach głównych w filmie występuje plejada znakomitych gwiazd: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska, Magdalena Różczka, Magdalena Popławska, Anna Smołowik, Weronika Rosati, Ewa Gawryluk, Grażyna Wolszczak, Michał Czernecki, Zbigniew Zamachowski oraz Tomasz Włosok.


Kadr z filmu "Podatek od miłości", fot. Kino Świat


Film z miejsca podbił serca widzów. Zdobył też uznanie krytyków. „To hitowa komedia” – pisał Onet.pl. „Damięcki świetnie odnajduje się w emploi lekkoducha o złotym sercu. Domańska wypada jeszcze lepiej. Ten podatek warto zapłacić” – Filmweb. „Oryginalny pomysł i przekonujący bohaterowie. ‘Podatek od miłości’ to miłe zaskoczenie” – Wyborcza.pl. „Wielbiciele komedii romantycznych na pewno będą usatysfakcjonowani. Ja się zauroczyłem” – Interia.pl. „Grzegorz Damięcki jest doskonały i stanowi gwarancję jakości tego projektu. Kroku dotrzymuje mu Aleksandra Domańska, która w tak dobrej roli jeszcze nie miała okazji zaprezentować się na ekranie. Całość jest wybornie zmontowana, a jazzowa ścieżka dźwiękowa nadaje tej historii klimat. Jest w tym urok, luz oraz dobry humor. Ten podatek od miłości warto zapłacić. Nawet z odsetkami” – Telemagazyn.pl.


Kim tak naprawdę jest Marian (Grzegorz Damięcki)? Facetem do towarzystwa i seksualnym guru, z którego usług korzysta połowa kobiet w stolicy? Coachem o kontrowersyjnych metodach? A może – po prostu – sprytnym oszustem uwodzącym płeć przeciwną? Oto zagadka, z którą będzie musiała zmierzyć się ambitna inspektor podatkowa Klara (Aleksandra Domańska). Czy nieustępliwa urzędniczka zdoła znaleźć odpowiedź, zanim sama wpadnie w miłosne sidła Mariana? I czy jest przygotowana na to, by po raz pierwszy w życiu stracić nad czymś kontrolę?

 

Debiutujący w pełnometrażowym filmie fabularnym Bartłomiej Ignaciuk to reżyser, przed którym gatunek komedii nie ma tajemnic. Dał temu wyraz, realizując m.in. kultowy już serial „Usta usta”. Przy filmie "Podatek od miłości" wspierali go doświadczeni i wielokrotnie nagradzani twórcy. Za scenografię w komedii odpowiada Joanna Macha („Córki dancingu”, „Jack Strong”, „Wenecja”, „Pakt”). Zdjęcia zrealizował Jan Holoubek („Król życia”, „Supermarket”, „Po prostu przyjaźń”). Film zmontował Jarosław Barzan („Bogowie”, „Listy do M”, „Disco Polo”, „Planeta Singli”). Producentami obrazu są Tomasz Blachnicki i Anna Waśniewska-Gill, a projekt zrealizował zespół produkcji fabularnej TVN. Zdjęcia do filmu były realizowane w Warszawie i Kołobrzegu. Za dystrybucję w Polsce odpowiada firma Kino Świat.

 

MR
Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  30.01.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
„Demakijaż” w TVP Kultura
Nabór na warsztaty Structural Constellations
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll