PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Na plaży w Orzechowie Morskim koło Ustki trwają zdjęcia do filmu fabularnego "Rój" w reżyserii Bartka Bali z Romą Gąsiorowską i Erykiem Lubosem w rolach głównych.
„Rój” opowiada o rodzinie, która nie odnajduje się we współczesnym świecie wielkomiejskiej „dżungli”, pełnym pośpiechu i pogoni za karierą. Matka (Roma Gąsiorowska) i Ojciec (Eryk Lubos) podejmują decyzję, by z dwójką dzieci (Antonina Litwiniak i debiutujący na wielkim ekranie Adam Wojciechowski) rozpocząć życie „poza cywilizacją”. Jednak upragniona wolność zderza się z trudami przetrwania, z koniecznością starcia z dziką przyrodą – wyspa staje się kolejną pułapką.

fot. Krzysztof Dambiec

– Opowiadamy o dość ekstremalnym powrocie do natury i o wyborach, które w mojej ocenie, nie są może realne aż w takim stopniu, jak w "Roju", ale są pewnym trendem. Coraz więcej osób szuka wyciszenia, zmienia swoje życie, rezygnuje ze strefy komfortu na rzecz poszukiwania prawdy i wolności. Warto sobie zadać pytanie, jak bardzo i od czego chcę się uwolnić, jak daleko się posunę, żeby to zdobyć. Okazuje się, że te „idylliczne skrajności” szybko mogą stać się pułapką, z której będzie ciężko się wydostać – mówi Roma Gąsiorowska, odtwórczyni głównej roli Matki.

Scenariusz „Roju” napisał Bartek Bala i Maciej Słowiński. Część zdjęć do filmu zrealizowano na Śląsku, w Jaworznie, ale główny blok odbywa się w Orzechowie Morskim koło Ustki. Zapierająca dech w piersiach wyludniona plaża, pełen jesiennych kolorów bukowy las – to właśnie tam stworzono scenografię, która stały się dla czteroosobowej rodziny nowym domem… a może jednak więzieniem?

Eryk Lubos fot. Paweł Wodnicki

Premierę thrillera zaplanowano na jesień 2022 roku. Film „Rój” przetarł szlaki w nowym finansowaniu polskich produkcji fabularnych. Producent – spółka Film Rój SA – zebrał 1,93 mln zł od 300 inwestorów. Kampania crowdfundingu inwestycyjnego finansująca powstanie filmu odbyła się w połowie 2020 roku. W 38 dni inwestorzy zakupili wszystkie z 1 mln oferowanych akcji spółki celowej Film Rój SA za łączną kwotę 1,93 mln zł i w ten sposób objęli aż 50 proc. udziałów w projekcie. Po zakończeniu dystrybucji wezmą udział w podziale zysków. Pozostałe koszty pokryli założyciele spółki, koproducenci i sponsorzy.

fot. Krzysztof Dambiec

Więcej informacji na stronie na  www.filmroj.pl

Roma Gąsiorowska fot. Adam Jakubowski

LK
Hello PR
Ostatnia aktualizacja:  12.11.2021
Zobacz również
2. Festiwal Cinematika – Kino + Muzyka Filmowa
"Ucieczka na srebrny glob" wchodzi na ekrany kin
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll