PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Znamy coraz więcej szczegółów na temat filmu "Rój", debiutu fabularnego Bartka Bali. To projekt crowfundingowy, w którym udział wzięli Eryk Lubos i Roma Gąsiorowska. Premiera odbędzie się 11 maja z pominięciem kin na oficjalnej stronie, na której widzowie będą mogli wykupić dostęp i obejrzeć film.
Film jest współfinansowany przez 300 inwestorów indywidualnych: - "Rój" przeciera szlak zupełnie nowemu sposobowi realizacji filmów - mówi Łukasz Siódmok, Prezes Zarządu Rój SA. - Wierzymy, że dzięki otwartemu finansowaniu projektów filmowych z jednoczesną bezpośrednią dystrybucją, można zapewnić weryfikację projektów przez samych widzów (i inwestorów) na wczesnym etapie. Taki system jest formą Kickstartera dla filmów. Wierzę, że może to otworzyć nowy rozdział w dziedzinie kinematografii, która pozwoli zbliżyć do siebie ponownie twórców i ich widzów, a przez to powołać do życia dużo nowych, wartościowych filmów - dodaje.


Film opowiada historię rodziny, która w walce o wolność i niezależność zmienia swoje dotychczasowe życie i zamieszkuje na odizolowanej wyspie. Rodzice i dwójka ich dorastających dziecie żyją zgodnie z ideą samowystarczalności, minimalizmu, ekologii, a dzięki rytuałom tworzą namiastkę wspólnoty. Podział ról i zasady wydają się proste, jednak szybko pojawiają się rywalizacja i bunt. Piętrzące się rodzinne problemy i napięcia zaczynają zakłócać dotychczasowy spokój i relacje, zmieniając układ sił w rodzinie.


W rolach głównych występują Roma Gąsiorowska i Eryk Lubos, którym towarzyszą młodzi aktorzy - Antonina Litwiniak i Adam Wojciechowski.

Utwór Katarzyny Nosowskiej z udziałem Natalii Szroeder promujący film

Zdjęcia były realizowane nad Morzem Bałtyckim. Na potrzeby filmu została zaprojektowana i zbudowana kompletna osada rodziny na wyspie.

Reżyseruje Bartek Bala, który napisał scenariusz z Macieje Słowińskim; Zdjęcia Zuzanna Kernbach; Scenografia Maja Zaleska; Kostiumy Nina Sakowska; Charakteryzacja Maria Łukaszewska-Ciesielska; Montaż Piasek & Wójcik; Dźwięk Katarzyna Dzida-Hamela I Adam Mart; Muzyka Paweł Górniak; Kierownictwo Produkcji Arthur Czernik, Justyna Koziarz; Producenci Łukasz Siódmok, Bartek Bala, Tomasz Langner; Koprodukcja: Hole Films, Fulco, Prosound, Piasek&Wójcik, Piotr Oberman, M4 FILMS, CONTENT SPOT, Anton Sladkevych, Grupa Moderator, Instytucja Filmowa Silesia Film; Współfinansowanie: Śląski Fundusz Filmowy; Partnerzy I Mecenasi: ATM SYSTEM, Lasy Państwowe, Columbus Energy, Thermex Serwis, Clever Solutions, Locomotive, Aquafilm, NBIT, Jarosław Zieliński, Paweł Komar, Łukasz Kozioł, Marek Wyszyński, Paweł Cegła, Marta I Wojciech Siódmok Dystrybucja: Content Spot.

Premiera 11 maja na stronie www.filmroj.pl.

LK
Pracownia Szumu
Ostatnia aktualizacja:  29.03.2023
Zobacz również
"Chleb i sól" otworzy Prowincjonalia
Nabór na Międzynarodowy Festiwal Filmowy KIFF
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll