PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Zakończyły się zdjęcia do najnowszego filmu w reżyserii Claire Denis częściowo realizowanego w Polsce. HIGH LIFE jest nie tylko anglojęzycznym debiutem reżyserki tak ważnych dla kinematografii obrazów jak Chocolat oraz Beau Travail, jest również jej pierwszym dramatem utrzymanym w konwencji science-fiction. W rolach głównych Robert Pattinson (Cosmopolis), nagrodzona Oskarem Juliette Binoche (Sils Maria), Mia Goth (Nimfomanka, Everest), w rolach drugoplanowych między innymi Agata Buzek (Niewinne).

HIGH LIFE jest  koprodukcją Francji (Alcatraz Films, zdobywcy Złotej Palmy za film Życie Adele w reżyserii Abdellatifa Kechiche), Niemiec (Pandora Film, m. in. Tylko kochankowie przeżyją Jima Jarmusha), Wielkiej Brytanii (Apocalypse Films, m. in. Miss Julie Liv Ullmann) i Polski (Madants m. in. W Cieniu Drzewa Haffsteina Sigurdssona, który premierę miał we wrześniu na festiwalu filmowym w Wenecji). Głównym inwestorem filmu jest Andrew Lauren Productions z Nowego Yorku. Projekt otrzymał również dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Polska część zdjęć realizowana była w okolicach Białegostoku z udziałem polskiego operatora Tomasza Naumiuka (Amok) i scenografa Meli Melak (Planeta Singli). Za charakteryzację podczas całości zdjęć odpowiadał Marcin Rodak (True Crimes). Ze strony Madants film koprodukowany jest przez Klaudię Śmieja i Beatę Rzeźniczek. W projekt od początku zaangażowana była także Polska Komisja Filmowa.

 

"Film opowiada o załodze, której członkowie są więźniami i dostają szansę wzięcia udziału w podróży w przestrzeń kosmiczną wiedząc, iż nigdy z niej nie wrócą.  Decydują się na nią, ponieważ ich zdaniem wyprawa ta jest lepsza niż powolna śmierć w więzieniu.  Spotykamy ich w momencie, gdy mają już za sobą pięć lat spędzonych w podróży i wiedzą, że wyprawa ta jest rodzajem alternatywnego więzienia - to inny rodzaj samotności.  W miarę trwania podróży ojciec wraz z córką (Pattinson) stają się co raz bardziej osamotnieni. W swoich filmach na różne sposoby wracam do tego tematu tak samo jak i do kwestii więzi z domem.  Czym jest dom?  Bohaterowie High Life opuszczają Ziemię zdając sobie sprawę z tego, że nigdy już nie będą mogli wrócić do domu..." - mówi reżyserka filmu.

MR
Madants
Ostatnia aktualizacja:  20.11.2017
Zobacz również
fot. Madants/Anna Włoch
Grzegorz Królikiewicz: Zaduszki Filmowe
25. CAMERIMAGE. Fotoreportaż z gali zamknięcia
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll