PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  13.01.2017
Pierwsza w 2017 roku premiera krótkich metraży ze Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich odbyła się 12 stycznia w kinie Kultura. Czworo debiutantów zaprezentowało trzy fabuły i jeden dokument.
Premierową projekcję otworzył "Ja i mój tata" - krótkometrażowa fabuła Alka Pietrzaka. To opowiedziana w lekkim tonie historia relacji ojca i syna, których zagrali Krzysztof Kowalewski oraz Łukasz Simlat. Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który ma pogłębiającą się chorobą Alzhaimera. Syn chce poznać i zbliżyć się do swojego ojca, z którego z każdym dniem zostaje coraz mniej. W filmie zobaczymy także zdolną aktorkę młodego pokolenia – Agnieszkę Żulewską. Koproducentem i producentem wykonawczym jest Aurum Film."Wolta" Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały to jedyny dokument, który został zaprezentowany podczas styczniowej premiery. Jest to historia dwunastoletniej Zuzi, która od dwóch lat trenuje woltyżerkę. Jej drużyna to zawodniczki od 8 do 22 roku życia. Każda zna swoje miejsce i rolę w grupie. Zuzia jest jedną z najlepszych zawodniczek w drużynie. Ze względu na wiek i budowę ciała podnoszą ją starsze, silniejsze koleżanki - “dolne”. Ona to “górna” - zwieńczenie akrobatycznej piramidy. Rozpoczyna się kolejny, intensywny sezon. W trakcie treningów okazuje się, że Zuzia straciła dotychczasową gibkość. Figury z jej udziałem nie mają gracji i lekkości. Nie potrafi zgrać się z rytmem konia. Początkowo trenerka, obwinia o niepowodzenia starsze zawodniczki. To od nich wymagane jest dbanie o stabilność i bezpieczeństwo. W drużynie pojawia się stres i napięcie. Koproducentem i producentem wykonawczym „Wolty” jest Magdalena Bryk.


Publiczność zjawiła się... tłumnie!, fot. Robert Jaworski/Studio Munka-SFP.

Michał Szcześniak, reżyser głośnego dokumentu "Punkt wyjścia", zrealizował w programie „30 Minut” krótką fabułę - "Spitsbergen". Ratowniczka medyczna, Magda wraca do pracy w trybie natychmiastowym, po siedmiu miesiącach zawieszenia w pracy. Między nią, a młodym, restrykcyjnym kierownikiem karetki szybko rodzi się konflikt. Do Magdy tymczasem wracają traumatyczne wspomnienia. W głównej roli kobiecej zobaczymy Magdalenę Czerwińską, której towarzyszą Marek Kossakowski i Marian Dziędziel. Joanna Malicka i Katarzyna Kuczyńską to koproducentki i producentki wykonawcze.


Na pierwszym planie Aleksandra Terpińska, fot. Robert Jaworski/Studio Munka-SFP.

Z kolei "Najpiękniejsze fajerwerki ever" w reżyserii Aleksandry Terpińskiej to historia z gatunku political fiction zwyciężyła w zorganizowanym przez Telewizję Kino Polska konkursie na scenariusz inspirowany „Przypadkiem” Krzysztofa Kieślowskiego. Producentem filmu jest Studio Munka. Akcja filmu toczy się współcześnie w jednym z europejskich miast. Opowiada jeden dzień z życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu fikcyjnego konfliktu zbrojnego w ich kraju, muszą zmodyfikować swoje plany na przyszłość. W rolach głównych zobaczymy Justynę Wasilewską, Malwinę Buss i Piotra Polaka. Producentem wykonawczym filmu jest Beata Rzeźniczek.


Alek Pietrzak i Michał Szcześniak, fot. Robert Jaworski/Studio Munka-SFP.

Po projekcji odbyła się rozmowa z reżyserami filmów, którą prowadziła Anna Serdiukow.


fot. Borys Skrzyński/SFP
Albert Kiciński/MK
Studio Munka/SFP
Ostatnia aktualizacja:  7.03.2017
Zobacz również
fot. Robert Jaworski/Studio Munka-SFP
Maciej Żak: Żeby pokazać dobro, trzeba pokazać zło
Zgłoszenia do katalogu "Poles in Berlin 2017"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll