PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W dniach 18-20 sierpnia Płock stanie się komediową stolicą Europy – ruszy druga edycja Big Festivalowski. Wszystkich fanów jakościowego humoru porwą najlepsi polscy stand-uperzy tacy jak Antoni Syrek-Dąbrowski, Czarek Jurkiewicz, czy Bartek Walos (a to dopiero początek listy!), aktorzy i twórcy świetnie przyjętych komedii („Najmro”, „Kryptonim Polska”, „Moje wspaniałe życie”), serialu „The Office PL” czy znanego warszawskiego Klubu Komediowego. Spotkania z twórcami, sztafeta dubbingowa filmów klasy B, przegląd cringowych reklam, czy komediowego contentu internetowego to tylko część przygotowanych atrakcji.

Goście festiwalu będą mogli obejrzeć najlepsze światowe komedie, zwiedzić Muzeum Memów (drugie na świecie, po odległym Hong-Kongu), wziąć udział w różnorodnych masterclassach i warsztatach, w tym aktorskich, filmowych, improwizacji komediowej czy kursie fotografii ulicznej. W ciągu dnia podniebienia gości zaskoczą gotujące babcie przy Disco Italiano, a wieczorem potuptają do najlepszych DJ-skich setów w Klubie Festivalowskim.

„Chcemy Was zarazić jakościową sztuką pozytywną. Nasz festiwal jest otwarty dla wszystkich. Zapraszamy widzów, amatorów dobrej zabawy i jakościowego humoru, jak i twórców komediowych – zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę uczestnicząc w panelach dyskusyjnych czy specjalnie zaprojektowanych warsztatach tematycznych.” - przekonuje Aleksander Pietrzak – reżyser doskonale przyjętych przez publiczność komedii takich jak „Czarna Owca” czy „Juliusz”, pochodzący z Płocka pomysłodawca i Dyrektor Artystyczny festiwalu.


Festiwal inspirowany jest kultową komedią „Big Lebowski” autorstwa braci Coen. W trakcie tych trzech dni organizatorzy zaproszą do świata komedii i miękkich emocji, bez sztywnych bankietów i VIP-owskiego traktowania.

Na oficjalnej stronie wystartowała już przedsprzedaż biletów, które w niższej cenie będą dostępne do 15 maja. Oficjalna strona festiwalu TUTAJ.
MR
BiG Festivalowski
Ostatnia aktualizacja:  27.04.2023
Zobacz również
„Chleb i sól” nagrodzony w Pradze
Zawsze wierny sobie. Raczek i Torbicka o "Clearcut" Ryszarda Bugajskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll