PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła zwycięzców "Studenckich Oscarów". Etiuda dyplomowa "Lokatorki" w reż. Klary Kochańskiej ze Szkoły Filmowej w Łodzi triumfuje w kategorii zagraniczny film fabularny, "All These Voices" w reż. Davida H. Gersona z American Film Institute z Beatą Poźniak w roli głównej jest laureatem w kategorii film alternatywny, a amerykański film w reż. Alicji Jasiny "Once upon a Line" znalazł się wśród nagrodzonych animacji. W tym roku zgłoszono do nagród rekordową liczbę 1.749 filmów.
Student Academy Award powołano w 1972 roku. Corocznie Akademia przyznaje nagrody w siedmiu kategoriach, dla studentów szkół ze Stanów Zjednoczonych: film animowany, film dokumentalny, film fabularny i alternatywny; oraz dla młodych filmowców spoza USA: zagraniczny film fabularny, zagraniczny film dokumentalny i zagraniczny film animowany.

Wcześniejsi laureaci tzw. "Studenckiego Oscara" otrzymali później aż 46 nominacji i 8 statuetek głównych Oscarów. Byli to m.in. Robert Zemeckis i Spike Lee. 

W pięciu kategoriach spośród nominowanych filmów wybrano po trzech zwycięzców (na Gali rozdania nagród dowiemy się komu przypadnie złoto, srebro i brąz). W dwóch kategoriach zwycięzca jest jeden. Laureaci nagród mają prawo ubiegać się o nominację do Oscara regulaminowego w kategoriach krótkometrażowych.

Statuetki zostaną wręczone na Gali 22 września 2016 roku w Samuel Goldwyn Theater w Beverly Hills.


Julia Kijowska i Klara Kochańska na planie "Lokatorek". Fot. Szkoła Filmowa w Łodzi.

"Lokatorki" Klary Kochańskiej triumfuje w kategorii fabularny film zagraniczny, obok dwóch niemieckich filmów: “Invention of Trust”, reż. Alex Schaad, University of Television and Film Munich oraz “Where the Woods End”, reż. Felix Ahrens, Film University Babelsberg KONRAD WOLF.

Nakręcony w języku polskim i niemieckim film "All These Voices" w reż. Davida H. Gersona (American Film Institute) z Beatą Poźniak w roli głównej jest laureatem w kategorii film alternatywny, obok “Cloud Kumo”, reż. Yvonne Ng, City College of New York i “The Swan Girl”, reż. Johnny Coffeen, Maharishi University of Management.

Animowany film “Once upon a Line" w reż. Polki Alicji Jasiny ze USC School of Cinematic Arts z Los Angeles został nagrodzony wraz z animacjami "Die Flucht” w reż. Carter Boyce, DePaul University i “The Wishgranter” w reż. Echo Wu z Ringling College of Art and Design."Lokatorki" - historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami


Justyna, singielka po trzydziestce, mimo ryzyka jakie się z tym wiąże, kupuje mieszkanie na aukcji komorniczej. W dniu przeprowadzki do wymarzonego domu okazuje się, że klucze nie pasują do zamka. Sen Justyny o własnym miejscu zamienia się w koszmar. W roli głównej występuje Julia Kijowska. W filmie zagrali również m.in.: Beata Fudalej, Diana Zamojska, Paweł Królikowski i Sławomir Orzechowski. Opiekę artystyczną nad filmem sprawowali reżyserzy Wojciech Marczewski i Robert Gliński oraz operator filmowy Jerzy Zieliński.

Scenariusz napisała wspólnie z Kasperem Bajonem reżyserka Klara Kochańska. Autorką zdjęć jest Zuzanna Pyda, a scenografii Anna Marzęda.Beata Poźniak w "All These Voices"

- Wcieliłam się w postać Beaty - Żydówki, która przeżyła obóz w Oświęcimiu - wyjaśnia Beata Poźniak, która zagrała główną rolę w "All These Voices" - Jej ciało przetrwało, ale dusza gdzieś uleciała. To było dla mnie tym bardziej ciekawe doświadczenie, bo przy tej okazji po latach powróciłam do aktorsko-teatralnych ćwiczeń Jerzego Grotowskiego - tak o swojej głównej roli mówiła serwisowi sfp.org.pl  Beata Poźniak.

Reżyserem i współscenarzystą (wraz z Martinem Horvatem) krótkiego metrażu "All These Voices” jest David Henry Gerson. Oprócz Beaty Poźniak z filmie zagrali również: Polka - Katarzyna Kowalczyk, Kristof Konrad i Harrison Thomas.

Pełna lista nagrodzonych "Studenckimi Oscarami" znajduje się TUTAJ.


Beata Poźniak w filmie "All These Voices". Fot. Fanpage Beaty Poźniak na facebook.com http://daa.pl/3hQ.
TS
Amerykańska Akademia Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  1.09.2016
Zobacz również
fot. mat. prasowe.
Artyści w Łazienkach: Jacek Bromski
Polskie filmy wyróżnione w Argentynie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll