PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
1 maja na platformie Netflix zadebiutuje "Fisheye" w reżyserii Michała Szcześniaka. W głównych rolą występują Julia Kijowska, Piotr Adamczyk, Wojciech Zieliński.
Fisheye to wizjer, a zarazem jedyny kontakt ze światem Anny (Julia Kijowska), która właśnie dokonała wielkiego odkrycia naukowego. Niestety nie dane jest jej nacieszyć się owocami swej pracy. Zostaje bowiem porwana i poddana obserwacji w zamknięciu. Przez tytułowy wizjer śledzi życie najbliższych, którzy nie szczędzą wysiłków, by ją odszukać. Jednocześnie nawiązuje skomplikowaną relację z porywaczem (Piotr Adamczyk). Zdesperowana kobieta zaczyna rozumieć, że aby się uwolnić, musi rozwikłać tajemnicę z przeszłości.  

fot. materiały prasowe

Za scenariusz filmu, zainspirowany opowiadaniem Szymona Bogacza „Majtki na lewą stronę” odpowiadają Szymon Bogacz, Michał Szcześniak, Piotr Tołoczko, za zdjęcia Paweł Dyllus, za montaż Magdalena Chowańska i Ireneusz Grzyb. Autorką scenografii jest Anna Wunderlich, kostiumów Dominika Gebel. Za charakteryzację odpowiadają Joanna Skiba i Tomasz Matraszek. Autorką muzyki jest Agata Kurzyk. Producentem filmu jest Ewa Szwarc (KOSMOS Production). Producentem wykonawczym jest Sebastian Petryk. Film został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Koproducentami są DI Factory, Studio Fonograf, Wojciech Stuchlik Film Production, Wajda Studio i Absolut Film.

fot. materiały prasowe

Podczas 39. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” film otrzymał „Jantar 2020” za główną rolę kobiecą dla Julii Kijowskiej "za uczciwy obraz transgresji i próby znalezienia prawdy o samej sobie" oraz „Jantar 2020” za muzykę dla Agaty Kurzyk "za oryginalny muzyczny komentarz, który doskonale współbrzmi z obrazem i opracowaniem dźwiękowym".

fot. materiały prasowe

Pierwotnie "Fisheye" miał trafić do kin 13 listopada 2020 roku, co uniemożliwiła sytuacja epidemiczna i zamknięcie instytucji kultury od 7 listopada.


JB
KOSMOS Production/materiały prasowe
Ostatnia aktualizacja:  27.04.2021
Zobacz również
21. MFF Nowe Horyzonty: pokazy w kinie i online
Anna Lewandowska – sztuka charakteryzacji
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll