PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W kwietniu 2016 roku przypada rocznica 30-lecia powstania Tranzytoryjnej Formacji Totart. Z tej okazji w Gdyńskim Centrum Filmowym odbędzie się multimedialna akcja bezpośrednia pod kryptonimem: "Paweł Konjo Konnak presents: 30 lat Totartu czyli Festiwal Kina Zlewnego". Totart-owski wieczór filmowy w piątek, 22 kwietnia, o godzinie 19.00. Wstęp wolny!
Konjo od roku 1986 zrealizował wraz z Totartem kilkaset operacji o charakterze metafizyczno-społecznym. Dlatego, jak sam zapowiada, "podczas tego energetycznego meetingu wykona radosne oral history na temat działań, których był uczestnikiem." W programie wieczoru jest projekcja filmów o "świecie alternatywy profuzyjnej" w reżyserii Pawła Konjo Konnaka:

- "Totart czyli 30 lat metafizyki społecznej" (2016): esencjonalna narracja Konja o drodze metafizyków społecznych do ich Ziemi Obiecanej nieśmiertelności i wolności. Godzinny mix najbardziej istotnych materiałów archiwalnych z akcji bezpośrednich Totartu w latach 1986-2016.

- "Totart nad miastem" (1997): zapis koncertu pt. "Lecą Klatkiewicze", który odbył się w grudniu roku 1997 w gdańskim klubie Kwadratowa z okazji premiery opery paranoicznej Darka Brzóski Brzóskiewicza pod kryptonimem "Ojciec-matka Jan Maria Klatkiewicz". Występują m.in. formacje Kury, Mazzoll i Arhythmic Perfection oraz Szelest Spadających Papierków a całość spina narracja Konja na temat trójmiejskiego środowiska metafizyków społecznych.

- "Riff - Tymon Tymański" (1996): pierwsza medialna opowieść o Tymonie, zrealizowana przez Konja w roku 1996. Pretekstem do tej realizacji jest trasa grupy Miłość z Lesterem Bowie, co było przyczyną wyjścia tej słynnej yassowej grupy z podziemia w światła niemalże jazzowej estrady, oraz zapoczątkowało ogólnopolską karierę Tymona.

- "Galeria C14" (1993): opowieść o niezależnej galerii, funkcjonującej w latach 1991-1992 w gdańskim alternatywnym Klubie Inicjatyw Społecznych C14. Przez ten czas w Galerii zrealizowano mnogą ilość progresywnych realizacji, których unikalną dokumentację prezentuje film Konja.

Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia 2016 roku (godz. 16:00) w Gdyńskim Centrum Filmowym, w sali Warszawa.

*******************************************************************************************************************
Paweł Konnak, ur. 19 lutego 1966 roku w Gdańsku. Pseudonim artystyczny - Konjo. Od 1982 roku aktywista ruchu punk. Organizator niezależnych koncertów i wydawca podziemnego magazynu "Gangrena - Tadży-Pao Młodzieży Wegetującej". Od 1986 roku akcjonista Tranzytoryjnej Formacji Totart i jej licznych satelitów. Z Totartem zrealizował kilkaset akcji o charakterze metafizyczno-społecznym. Uczestnik działań Grupy Poetyckiej Zlali Mi Się Do Środka.

W latach 80. Konjo redagował wychodzące poza cenzurą magazyny "Futurfoto" oraz "Higiena - Przegląd Archeologiczny Metafizyki Społecznej". Założył także podziemne wydawnictwa Księgozbiór i Fonografia Zlew Polski. W latach 90. współzałożyciel Klubu Inicjatyw Społecznych C14 oraz projektu Otwarte Atelier w Gdańsku.

Od 1990 roku udziela się jako postać telewizyjna - zrealizował m.in. kilkanaście odcinków programu muzycznego "Telewizja Neptuna" dla lokalnej TVP Gdańsk. Od 1992 wraz z Krzysztofem Skibą z Big Cyc realizuje telewizyjny kabaret rockowy "Lalamido". Do roku 1999 Konjo i Skiba nakręcili ok. 200 odcinków swojego magazynu. Konjo to także aktor w klipach grup Dezerter, Big Cyc, PM Cool Lee, Jorrgus, Kitch Montana, Cover, Andre, Skiby i Kazika.

Jako "dionizyjski konferansjer" Konjo prowadzi największe festiwale muzyczne w Polsce oraz trasy koncertowe topowych wykonawców estradowych. Jest wodzirejem na prestiżowych imprezach organizowanych dla największych światowych koncernów.

Paweł Konnak jest też autorem kilku filmów i książek opowiadających o istotnych postaciach sceny niezależnej ("Artyści. Wariaci. Anarchiści", "Gangrena - mój punk rock song", "Karnawał profuzji", "Księgowy tańczy" - wydane przez Narodowe Centrum Kultury). Do najbardziej istotnych należą filmy Konja o grupie Dezerter, Robercie Brylewskim, Tymonie Tymańskim i Totarcie. Konjo napisał i wydał także kilka tomów poetyckich, z których "Król festynów" w roku 2009 był nominowany do prestiżowej literackiej Nagrody Nike.

Od 2010 roku Paweł Konnak jest kuratorem programu "Mistycy. Literaci. Wariaci" w gdańskim CSW Łaźnia. Aktualnie Konjo skupia się nad napisaniem kolejnej książki o losach artystów podziemia i estrady pt. "Explozja zlewu vol.2". Przewidywana premiera: jesienią 2016 roku.


AK
Gdyńskie Centrum Filmowe
Ostatnia aktualizacja:  15.04.2016
Zobacz również
fot. Archiwum prywatne Pawła Konjo
Agnieszka Smoczyńska i "Ja, Olga Hepnarova" z nagrodami w Wilnie
Maraton na „Wołyń”. Wsparcie dla filmu Smarzowskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll