PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Zespół Enchanted Hunters otrzymał Grand Prix Komeda za muzykę do filmu ,,Małe stłuczki" na ostrowskim Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy. Jury oceniało muzykę z 12 ubiegłorocznych filmów.
Tegoroczny festiwal, organizowany przez Ostrowskie Centrum Kultury, trwał osiem dni – od 19 do 26 czerwca. W tym czasie publiczność mogła zobaczyć 24 obrazy, w tym m.in. 12 konkursowych, które walczyły o nagrodę Grand Prix Komeda. Odbyły się też: spotkania z gośćmi, warsztaty filmowe i dubbingowe, dwa koncerty: Włodek Pawlik Trio i Motion Trio, projekcja filmu ,,Brzdąc" Charliego Chaplina z muzyką graną na żywo przez zespół Czerwie, projekcje plenerowe, spacer ,,Usłysz film", wernisaż wystawy Tomasza Lacha, wyświetlono też filmy dla dzieci i młodzieży. Gośćmi w Ostrowie Wielkopolskim w tym roku byli: kompozytor Bartosz Chajdecki, aktor Robert Gonera, reżyser Maciej Bochniak, muzyk Tymon Tymański, Tomasz Lach oraz pochodzący z Ostrowa wokalista Maciej Balcar.

O tegoroczne Grand Prix za najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym rywalizowało 12 ubiegłorocznych obrazów.  O tym, kto wygrał, zadecydowało pięcioosobowe jury w składzie: Tomasz Lach – przewodniczący oraz Jerzy Kapuściński, Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz i Andrzej Idon Wojciechowski. Werdykt został ogłoszony w piątek, 26 czerwca, podczas zakończenia festiwalu. Jak się okazało, statuetka oraz nagroda finansowa zawędrowały do trójmiejskiego tria Enchanted Hunters, które stworzyło muzykę do filmu ,,Małe stłuczki" w reżyserii Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba. Nagrodę wręczyła prezydent Ostrowa Beata Klimek. – Praca nad muzyką do filmu ,,Małe stłuczki" była świetną przygodą, współpraca z reżyserami była bardzo dobra, nasze wizje się pokrywały – mówiły Małgorzata Penkalla i Magdalena Gajdzica ze zwycięskiego zespołu. – Zdobycie Grand Prix festiwalu to ogromna radość. Gramy niezależną muzykę, kameralną, więc to olbrzymia nagroda za naszą pracę – dodały.

Jury, wybierając laureata, było niemal jednogłośne w swojej decyzji. W uzasadnieniu jurorzy podali, że nagroda za muzykę do filmu ,,Małe stłuczki" została przyznana ,,za czystość i klarowność formy kompozycji oraz przejrzystość narracji, a także spójność z obrazem i kreatywną rolę muzyki w dziele filmowym".


AK
Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy
Ostatnia aktualizacja:  1.07.2015
Zobacz również
fot. Festiwal Filmowy im. K. Komedy
Letnie Tanie Kinobranie w Kinie Pod Baranami
Targi filmowe w Kołobrzegu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll