PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Która z polskich piosenek promujących film podbiła serce publiczności i zdobyła najwięcej głosów internautów? Przekonamy się 28 listopada w czasie Gali Finałowej Konkursu Polskiej Piosenki Filmowej Kamer-Ton w łódzkim Teatrze Nowym. Głosować można od 9 listopada 2015 roku.
O głosy internautów walczy pięć piosenek: „Sypnij ziarnem szczerych słów" do filmu "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza - muzyka Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk, słowa i wykonanie: Katarzyna Nosowska; „Low" do filmu "Jak całkowicie zniknąć" Przemysława Wojcieszka - słowa, muzyka, wykonanie: Julia Marcell; „Skaczemy jak pacynki” do filmu "Polskie gówno" Grzegorza Jankowskiego - słowa, muzyka: Tymon Tymański, wykonanie: Tymon&The Transistors; "Piąte: Nie odchodź!" do filmu Katarzyny Jungowskiej pod tym samym tytułem - słowa, muzyka, wykonanie: Patrycja Markowska; "Król życia" do filmu "Król życia" Jerzego Zielińskiego - słowa: Adam Nowak, muzyka: Karim Martusewicz, wykonanie Karimski Club i Łukasz Lach.

Głosowanie na stroniewww.kamer-ton.pl  potrwa do 25 listopada 2015. Każdy internauta oddać może jeden głos.
 

Konkursowe piosenki oceni tez profesjonalne jury: śpiewająca aktorka Edyta Jungowska, Leszek Biolik – muzyk i producent muzyczny, wieloletni współpracownik Grzegorza Ciechowskiego oraz Janusz Rudnicki – pisarz i eseista. Wspólnie ocenią walory muzyczne, tekstowe i promocyjne nominowanych utworów.


Edyta Jungowska, fot. CinergiaFestival

Werdykt jury i internautów poznamy w czasie gali finałowej 28 listopada w łódzkim Teatrze Nowym o godz. 20:00. - Najpierw zaprezentujemy  nominowane utwory, w specjalnej oprawie muzycznej na żywo, w formie performansu, autorstwa Marcina Zabrockiego, znanego kompozytora i multiinstrumentalisty – zapowiada Grażyna Łuczko-Fijałkowska, kuratorka projektu. – Później przyjdzie czas na nagrody i znakomity koncert wybitnej aktorki Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko – dodaje.


Stanisława Celińska, fot. Marcin Banasik.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w Łodzi w 2014 roku, jako impreza towarzysząca Forum Kina Europejskiego Cinergia. Pierwszy kryształowy Kamer-Ton wywalczył zespół Kult piosenką do filmu „Układ zamknięty”. Pomysł i formuła konkursu, wypracowane przez Stowarzyszenie „Łódź Filmowa” spotkały się z tak entuzjastycznym przyjęciem branży filmowej i muzycznej, że organizatorzy zdecydowali się usamodzielnić konkurs. Jego dyrektorem artystycznym został Marcin Tercjak – dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny zajmujący się tematyką muzyczną i filmową, producent muzyczny, a także animator kultury związany z Łodzią.


PZ
CinergiaFestival
Ostatnia aktualizacja:  9.11.2015
Zobacz również
[wideo] Zawsze marzyłem, żeby zagrać w filmie familijnym
Pierwsza fabuła o Żołnierzach Wyklętych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll