PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Zdzisław Beksiński – jeden z najsłynniejszych polskich malarzy, rzeźbiarzy i fotografików stał się inspiracją dla amerykańskiego filmu Brecka Eisnera z Vin Dieslem w roli głównej „Łowca czarownic”, który 23 października 2015 roku trafi do polskich kin.
Plastykę niezwykłych obrazów Beksińskiego odnajdziemy w postaci Królowej Czarownic - obok Kauldera (Diesel) głównej bohaterki filmu.  Zarówno kostiumy, charakteryzacja, jak i wygląd przestrzeni zamieszkiwanej przed Królową Czarownic zostały zainspirowane twórczością Zdzisława Beksińskiego.

Za wykreowanie świata czarownic odpowiedzialna była Julie Berghoff, scenografka która na swoim koncie ma już takie hity jak „Piła”, „Martwa cisza” czy „Apocalypto”. Berghoff tworzyła świat na podstawie szczegółowych storyboardów stworzonych przez Brecka Eisnera, reżysera filmu.- Beksiński był niezwykle mrocznym i szalonym artystą, tworzył absolutnie piękne i uderzające dzieła. Bardzo nowoczesne, a nawet wyprzedzające swoją epokę -  mówi Berghoff. Za charakteryzację odpowiedzialny był Justin Raleigh (m.in.„Jarhead – Żołnierz piechoty morskiej”, „Czysta krew”). - Breck pokazał mi surrealistyczne i urzekające mroczne obrazy Beksińskiego. Zainspirowały mnie do stworzenia unikalnego wyglądu Królowej oraz jej świata – opowiada  Raleigh.

 
"Łowca czarownic", fot. Monolith Films

  Vin Diesel, gwiazda przebojowego cyklu „Szybcy i wściekli”  w filmie  wcielił się w postać ostatniego łowcy czarownic, który toczy bój o przetrwanie ludzkości. Pięćset lat temu wybuchła wyniszczająca wojna między ludźmi, a zastępami czarownic pragnącymi pogrążyć Ziemię w chaosie. Dzięki męstwu i poświęceniu łowców czarownic udało się uchronić świat przed zagładą.  Jeden z nich - Kaulder (Vin Diesel) uśmiercił ich Królową, która umierając rzuciła na niego klątwę nieśmiertelności. Dziś Kaulder wciąż błąka się po świecie poszukując renegatów, którym udaje się przedostać z mrocznych odmętów w świat ludzi. Jego jedynymi sprzymierzeńcami są proboszcz nowojorskiej świątyni oraz młoda czarownica o dobrym sercu Chloe. Ich pomoc może jednak nie wystarczyć, gdy okaże się, że światu grozi powrót Królowej, którą wskrzesić pragnie Belial – potężna, zbuntowana czarownica śniąca o panowaniu zła.
 

Zwiastun można obejrzeć tutaj:: https://youtu.be/-6TVK0vUrvY
 
Film dystrybuuje Monolith Films.

WRÓB
Rabbit Action
Ostatnia aktualizacja:  10.10.2015
Zobacz również
fot. Monolith Films
[wideo] Muzyka zaczęła rządzić duszami młodych ludzi
Unikatowy dokument o Białorusi w TVP2
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll