PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Byliśmy na planie spotu realizowanego dla Wirtualnej Bazy Castingowej „Aktorzy Polscy”. Spot będzie promował bazę na Festiwalu Filmowym w Gdyni.
Za scenariusz i reżyserię spotu odpowiada Marcin Bortkiewicz, autor głośnej „Nocy Walpurgi”. – Taka solidna, demokratyczna baza dla wszystkich aktorów jest w dużym stopniu społecznym ratunkiem kulturalnym. Dla mnie to jest bardzo szlachetna idea – mówił reżyser o "Aktorach Polskich".

W spocie zagrał Philippe Tłokiński, odtwórca jednej z głównych ról w „Nocy…”. Produkcją zajmuje się PS Film Sebastiana Petryka. W scenie "kinowej" statystowała niezależna grupa artystyczna Teatr Hałastra z Warszawy. Premiera spotu nastąpi jeszcze przed końcem sierpnia.


Wirtualna Baza Castingowa „Aktorzy Polscy”  adresowana jest do profesjonalistów filmowych i teatralnych w tym reżyserów, reżyserów castingu, producentów, a także do wszystkich aktorów zawodowych, studentów wydziałów aktorskich oraz aktorów którzy wprawdzie nie posiadają formalnego wykształcenia, ale mają w swoim dorobku znaczącą filmografię. Wirtualna Baza Castingowa umożliwia wyszukiwanie aktorów według licznych kryteriów związanych zarówno z parametrami fizycznymi, jak również z wykształceniem, dorobkiem zawodowym czy posiadanymi umiejętnościami i uprawnieniami. Profile aktorów stanowią jednocześnie ich szczegółowe i regularnie aktualizowane portfolio. Serwis „Aktorzy Polscy” pośredniczy w kontakcie między agencjami aktorskimi i aktorami a twórcami filmowymi, nie pobierając żadnych prowizji od ról otrzymywanych za jego pośrednictwem.

- Mam nadzieję, że aktorzy debiutujący dzięki nam będą mieli okazję zostać odkryci przez wielkie nazwiska, wielkich twórców filmowych, którzy dadzą im szansę zabłysnąć na wielkim ekranie po raz pierwszy w swoim życiu – mówi o serwisie Katarzyna Piwowar, koordynator projektu. - A osoby, które mają już na swoim koncie występy w filmie, serialu czy teatrze, a czasami bywają gdzieś zapomniane na kartach historii – może z pomocą naszego serwisu powrócą na afisze i będą miały kolejną szansę, żeby się pokazać się i przypomnieć publiczności, która zapewne kojarzy ich jeszcze z dawnych lat. Jeżeli chodzi o korzyści dla twórców filmowych - a projekt z myślą o nich był realizowany – otrzymują oni szeroki i bezpłatny dostęp do wszystkich aktorów. Niezależnie od tego czy aktorzy są zrzeszeni w jakiejś organizacji, czy agencji aktorskiej, czy są to początkujący aktorzy, którzy nie zaistnieli jeszcze do tej pory.

Obecny kształt serwisu jest owocem licznych konsultacji z reżyserami castingu oraz aktorami, dzięki czemu dostosowuje się do wymagań wszystkich użytkowników, wspomagając ich rozwój zawodowy i ułatwiając codzienną pracę. Docelowo Serwisu ma skupić profile wszystkich polskich aktorów.

- Mieliśmy premierę w ubiegłym roku na Festiwalu Filmowym w Gdyni –dodaje Katarzyna Piwowar. - Od tego czasu zgromadziliśmy 1,5 tys. aktorów. Aktualnie jesteśmy największą bazą aktorów w Polsce – mamy nadzieję, że zgromadzimy wszystkich aktorów zawodowych, którzy w naszym kraju się wykształcili i pojawili.

Zaufało nam już wielu znanych twórców i aktorów. Serwis polecają między innymi: Roman Polański, Jacek Bromski, Małgorzata Szumowska, Michał Kwieciński, Marek Koterski, Janusz Majewski, Andrzej Seweryn, Olgierd Łukaszewicz, Agata Buzek, Agnieszka Grochowska, Marcin Kowalczyk, Mateusz Kościukiewicz, Małgorzata Potocka, Małgorzata Zajączkowska, Marcin Bortkiewicz oraz Philippe Tłokiński.

Serwis został stworzony przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, a jego kompleksowa działalność możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zapraszamy na stanowisko „Aktorów Polskich” na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

https://www.aktorzypolscy.pl/


Albert Kiciński/MJ
Informacja własna/Aktorzy Polscy
Ostatnia aktualizacja:  24.08.2015
Zobacz również
fot. Maciej Jabłoński/SFP
Nie żyje Jerzy Kamas
"7 owiec" Wiktorii Szymańskiej w Toronto
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll