PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  20.01.2015
Trzy fabuły i dokument, który zakwalifikował się na festiwal Sundance, obejrzeli widzowie w stołecznym kinie Kultura. Oto nasza relacja.
Premierę zainaugurował dokument "Obiekt" w reżyserii Pauliny Skibińskiej. To kreacyjny obraz akcji poszukiwawczej, rozgrywającej się w przestrzeni dwóch światów – na lodowej pustyni oraz pod wodą. Film jest opowiadany z punktu widzenia ekipy ratunkowej, nurka wkraczającego do podlodowego świata oraz zwykłych ludzi, oczekujących na brzegu. Koproducentem i producentem wykonawczym dokumentu jest Studio PUK."Sandland" Bartłomieja Żmudy to pierwsza z premierowych trzydziestek. Film opowiada o Adrianie, któremu nie podoba się otaczający go świat.  We wnętrzu chłopaka powoli rodzi się plan. Adrian wprowadza go w czyn. W filmie zobaczymy między innymi troje młodych aktorów: Jana Sadeckiego, Joannę Jarmołowicz i Ewelinę Ruszkin. "Sandland" powstał w koprodukcji z Before My Eyes.


"Oczy mojego ojca", reż. Bartosz Blaschke / fot. Studio Munka-SFP.

Kolejnym filmem prezentowanym w czwartkowy wieczór będzie krótka fabuła Leszka Molskiego"Dół". To historia o zyskaniu nowej perspektywy, która pozwala zweryfikować wcześniejsze priorytety. Młoda manager działu sprzedaży - Justyna - wybiera się po pracy na jogging. Biegnąc, wpada do głębokiego dołu. Nie jest w stanie sama się wydostać. Tak rozpoczyna się jej absurdalna historia. W roli Justyny zobaczymy Magdalenę Popławską. Koproducentem i producentem wykonawczym „Dołu” jest Trzy.tv.

Premierowy blok zamknęły "Oczy mojego ojca". To osadzony w realiach mazurskiej wsi mocny debiut Bartosza Blaschke, który nie boi się wyciągać na światło dzienne drażliwych tematów społecznych. Główną bohaterką filmu jest dziesięcioletnia Ola, nad wyraz dojrzała i wrażliwa jak na swój wiek. Jest inna niż jej starsza, zajęta sobą oraz chłopakami siostra, trudno jej się też porozumieć z matką, trzymającą pod nieobecność męża rodzinę twardą ręką. W filmie spotykają się wybitne aktorki z różnych pokoleń: Jadwiga Jankowska-Cieślak (babcia), Katarzyna Herman (matka) oraz stawiające pierwsze kroki w zawodzie: Joanna Siwka (Ola) i Jowita Chwałek (siostra). Film powstał w koprodukcji z Wajda Studio.

MZ/ SF
SFP
Ostatnia aktualizacja:  20.01.2015
Zobacz również
fot. Studio Munka
Urodziny Fototeki. Festiwal fotografii w filmie i z filmu
[wideo] Iza Kuna zakochana w Warszawie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll