PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Kamień” Bartosza Kozery dostał się do oficjalnego konkursu Rhode Island International Film Festival. To amerykański festiwal kwalifikujący do Oscarów, brytyjskich nagród BAFTA i Kanadyjskich Nagród filmowych. Film powstał w działającym przy SFP Studiu Munka.
– To jeden z 10 najważniejszych festiwali krótkiego metrażu w Stanach Zjednoczonych – mówi Michał Hudzikowski ze Studia Munka SFP. Rhode Island International Film Festival odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia 2021 roku.


Podczas wycieczki do parku poruszająca się na wózku młodziutka zakonnica Zofia dotyka przypadkowego kamienia. Nagle wstaje o własnych siłach. Lekarze nie mają na to żadnego wyjaśnienia. I chociaż siostra przełożona wyciska siódme poty, by Watykan oficjalnie uznał to za cud, Arcybiskup Warszawy jest sceptyczny. Kamień jest zbyt świeckim przedmiotem, by Watykan potraktował sprawę poważnie.

W filmie zobaczymy plejadę znakomitych polskich aktorów, m.in. Katarzynę Herman, Andrzeja Waldena, Andrzeja Dębskiego, Irenę Melcer.  W specjalnej roli wystąpił Krzysztof Materna.


"Kamień", fot. Studio Munka SFP

  "Kamień" powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka w ramach programu „Trzydzieści Minut”.  Producentem wykonawczym filmu jest No Drama Production. Producentami filmu są Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński, zaś producentem wykonawczym Wiola Łabędź.  Autorem zdjęć jest Tomasz Gajewski, za scenografię odpowiada Agnieszka Małgorzata Bąk, za kostiumy Kamila Zabłocka, za montaż – Magdalena Chowańska. Muzykę napisał Hubert Zemler. Kierownictwo produkcji objęła Kinga Tulik. Koproducentami filmu są: TVN, COLOROFFON, HALO STUDIO, MX35. Przy powstaniu filmu współpracowały takie firmy, jak m.in. Heliograf, SFG, Grip Seven, Grupa ATM i ALL For Movie. Film powstał w ramach wspartego przez PISF programu "30 Minut". Premiera „Kamienia” odbyła się na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2020 roku. 7 sierpnia film Bartosza Kozery otrzymał I nagrodę na 15. festiwalu "Dwa Brzegi".

WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  8.08.2021
Zobacz również
"Bo we mnie jest seks”: plakat i pierwsza zapowiedź wideo filmu o Kalinie Jędrusik
Aż trzy munkowe debiuty na Polish Days
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll