PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Nowy film Tomasza Szafrańskiego to familijna komedia przygodowa, zainspirowana kultową powieścią Edmunda Niziurskiego.
Zdjęcia, które realizuje Michał Grabowski, rozpoczęły się już 29 lipca 2014 roku. Najpierw ekipa kręciła je w Pułtusku. Po kilku dniach twórcy przenieśli się do śląskiego Siewierza, gdzie elementem scenografii są ruiny zabytkowego gotyckiego zamku. Zdjęcia realizowano również w Gliwicach, gdzie filmowano scenę pościgu, a przed ekipą jeszcze wyjazd do Katowic, Bytomia i Olsztyna pod Częstochową. Zdjęcia zakończą się 16 września. Wakacyjna opowieść, którą reżyseruje Tomasz Szafrański, ma łączyć dwa pokolenia – rodziców, wychowanych na powieściach Edmunda Niziurskiego oraz ich dzieci, do których film jest adresowany. Występują w niej: Bogdan Kalus, Tomasz Karolak, Wojciech Mecwaldowski, Karol Osentowski, Sebastian Stankiewicz, Jakub Wróblewski, Franek Dziduch, Kamila Bujalska i Piotr Janusz. Scenografią do filmu zajmują się Agata Adamus i Zofia Lubińska. Premiera "Klubu włóczykijów" jest przewidziana na połowę 2015 roku.

Tomasz Karolak na planie w Pułtusku, fot. Anna Klamecka/Domino Film

Kornel Kiwajło (Franek Dziduch), podobnie jak większość dzisiejszych trzynastolatków, spędza godziny przed ekranem komputera. Główny bohater przeżywa wirtualne przygody w świecie gier komputerowych. Jednak nieoczekiwane pojawienie się zwariowanego wujka Dionizego (Bogdan Kalus), poszukiwacza skarbów, wprowadza zamęt w poukładane życie chłopca i wciąga go w prawdziwą wakacyjną przygodę. Razem z wujkiem rusza w podróż, której nigdy nie zapomni. Jej celem jest odnalezienie skarbu, jaki w czasie II wojny światowej ukrył dziadek Hieronim.

Tomasz Szafrański objaśnia aktorom scenę, fot. Anna Klamecka/Domino Film.

Wydarzenia w filmie, który jest ekranizacją słynnej powieści Edmunda Niziurskiego pt. "Klub włóczykijów", zaczynają toczyć się lawinowo. Do pościgu za skarbem i tajemniczą mapą, w której jest wskazane miejsce jego ukrycia, dołącza też para przebiegłych, wyposażonych w nowoczesne gadżety przestępców. Dr Kadryll (Tomasz Karolak) - przystojny i postępowy naukowiec - zawsze wydaje się być o krok przed naszymi bohaterami. Jest też ciapowaty i niezręczny Wieńczysław Nieszczególny (Wojciech Mecwaldowski), który wszystko mu psuje. Bohaterowie będą odwiedzać mroczne groty i tajemnicze podziemne przejścia, krypty i groby z ciążącym nad nimi przekleństwem. Będą też wpadać w pułapki zastawiane przez strażników skarbu.

Wojciech Mecwaldowski w charakteryzatorni, fot. Anna Klamecka/Domino Film.

AK
Domino Film
Ostatnia aktualizacja:  2.09.2014
Zobacz również
fot. Anna Klamecka/Domino Film
Kolejni polscy aktorzy na planie filmu "Bangistan"
Dzieje elipsy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll