PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  12.03.2014
Wystarczy jeden bilet i 102 minuty, by obejrzeć siedem zaskakujących filmowych historii. Tourneé Short Waves Grand Prix potrwa od 14 do 30 marca, na trasie kilkudziesięciu miast w Polsce oraz na świecie.
Short Waves Grand Prix to prezentacja tego co najciekawsze w polskim krótkim metrażu. Nie ma podziału na gatunki. Obok siebie, podczas trwającego 102 minuty zestawu, pokazywane są fabuły i animacje, dokument, teledysk oraz obraz eksperymentalny. Jakość artystyczną filmów gwarantuje ostra selekcja. Siedem finałowych tytułów wybranych zostało spośród blisko 280 nadesłanych na konkurs. Każdy z nich to zamknięta historia, odmienna pod względem tematyki i środków wyrazu. Nieprzewidywalna, zaskakująca, zabierająca widzów do innego filmowego świata.

Animacja Tomasza Popakula "Ziegenort" opowiada o nastolatku dorastającym w rybackiej miejscowości, której niepokojąca, niespieszna atmosfera przywodzi na myśl „Miasteczko Twin Peaks” Lyncha. Film eksperymentalny Mateusza Sadowskiego „Rezonans” to konfrontacja z teoriami zakładającymi istnienie światów równoległych. W dokumencie "Nasza klątwa" Tadeusz Śliwiński mierzy się z rzadką, nieuleczalną chorobą dziecka. W „Nieprawdopodobnie elastycznym człowieku” Karolina Specht wykorzystała animację, by pokazać przerysowaną wizję naszego świata wtłaczającego wszystkich w gotowe formy. „Hosanna” Katarzyny Gondek to fabularna baśń o dziewczynce siejącej spustoszenie w życiu baki dewotki. "Matka" Łukasza Ostalskiego z Danutą Stenką w roli tytułowej przedstawia dramatyczną historię znanej pani polityk, która rusza na ratunek synowi. Zestaw zamyka hipnotyzujący teledysk nakręcony przez Martynę Iwańską do utworu „Unconscious” zespołu Rebeka.Od 14 do 30 marca przegląd Short Waves Grand Prix prezentowany będzie w kilkudziesięciu miastach w Polsce i na świecie, m.in. w Meksyku, Barcelonie, Amsterdamie, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Rydze. Po każdym pokazie widzowie zagłosują na najlepszy film. Skumulowane głosy zdecydują o przyznaniu nagrody Short Waves Grand Prix w wysokości 20 tys. złotych. Ostatnim przystankiem na mapie tourneé Short Waves Grand Prix będzie Poznań, gdzie 30 marca rozpocznie się Short Waves Festival.

Dodatkowe informacje o Short Waves Grand Prix oraz Short Waves Festival 2014 na: www.shortwaves.pl oraz www.facebook.com/festiwalshortwaves

GGU
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  12.03.2014
Zobacz również
fot. mat. prasowe
"Gabriel" już w kwietniu w kinach
Grecy pokonali „Kamienie na szaniec”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll