PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Od 18 marca, czyli niecałe dwa tygodnie po premierze kinowej, film Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter” będzie dostępny na platformach VOD. Obraz wszedł do kin 6 marca, jednak już 12 marca kina zostały zamknięte z powodu epidemii koronawirusa.
"Sala samobójców. Hejter" trafi na VOD w dwóch turach. Od 18 marca dostępna będzie w serwisach Canal+ , Player + oraz UPC. 25 marca z kolei dołączy do ofert pozostałych platform VOD, takich jak: Cyfrowy Polsat, Ipla, VoD.pl, Chili, Vectra, Multimedia Polska, Play i Netia.

Przez pierwsze 48 godzin dostęp do filmu "Sala samobójców. Hejter" na platformie Player.pl będzie kosztował 35 zł. Obraz Komasy nie miał szczęścia do dystrybucji kinowej, ponieważ zaledwie kilka dni od premiery rząd postanowił zamknąć wszystkie placówki kulturalne (w tym kina). Przez pierwszy weekend od premiery w kinach „Hejtera” obejrzało 143 tys. widzów.

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

Podobną decyzję w sprawie szybszego otwarcia okna dystrybucji na platformach VOD podjął Universal Pictures (należący do koncernu Comcast). Wytwórnia zapowiedziała, że udostępni w internecie swoje najnowsze filmu, które są aktualnie dostępne w dystrybucji kinowej. Filmy będą kosztowały 19,99 dolara za tytuł. Na VOD będzie można obejrzeć m.in. „Niewidzialnego człowieka”, „Polowanie” i „Emmę” oraz zapowiadany film animowany „Trolls: World Tour”.
AK
Kino Świat/wirtualnemedia.pl
Ostatnia aktualizacja:  18.03.2020
Zobacz również
fot. Kino Świat
Czas trudnych decyzji
Nie żyje Emil Karewicz
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll