PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  7.11.2012
15 grup teatralnych z całego świata, m.in. z Holandii, Iranu, Norwegii, Kanady, Kostaryki i Włoch, pokaże w Warszawie lalkarskie spektakle dla dorosłych podczas 7. edycji festiwalu "Lalka też człowiek". Przegląd, który odbędzie się w dniach 14-20 listopada to takze bogaty program filmowy.

Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych "Lalka też człowiek" ma na celu zerwanie ze stereotypem, że widz dorosły nie ma czego szukać w teatrze lalek - wyjaśnił na konferencji prasowej dyrektor festiwalu Marek Chodaczyński.
 
"Opowieści Victora Karlocha", fot. mat. prasowe


Podczas VII edycji festiwalu "Lalka też człowiek" widzowie będą mogli zobaczyć ponad 50 animacji filmowych z kraju i zagranicy. Jedną z największych atrakcji będzie polska premiera "Opowieści Victora Karlocha" Kevina McTurka, autora efektów specjalnych do takich produkcji jak "Jurrasic Park", "King Kong" i "Avatar". Jego dzieło to połączenie filmu i spektaklu teatru lalek. W programie filmowym teatru prezentowane będą również animacje ze Szwajcarii i Izraela, a także przegląd obrazów Gerrita van Dijka i Izabeli Plucińskiej.


"Sportflesh" reż. Gerrit van Dijk

Wszystkie grupy teatralne, które wezmą udział w festiwalu, będą rywalizować o nagrody, których łączna pula wynosi 40 tys. zł. Nagroda jury zostanie przyznana najlepszemu aktorowi/aktorce. Przyznana zostanie również nagroda za kreatywność i Grand Prix za najlepszy spektakl festiwalu. Nagroda publiczności zapewnia zespołom przyjazd na kolejną edycję festiwalu. Przyznana zostanie też Nagroda Studentów Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej i Nagroda Cudnej Chwili Unii Teatr Niemożliwy - za "piękny moment animacji".
Spektakle, które widzowie będą mogli zobaczyć podczas tegorocznej edycji festiwalu, mają pokazać bogactwo teatru lalek: liryczne monodramy, zwariowane rekwizyty, grę świateł, skomplikowane historie i poważne tematy.

Czeski Continuo Theahtre pokaże "Sąsiadów" - spektakl stawiający pytania o przyczyny upadku społeczeństw i relacji międzyludzkich, w szczególności przyglądający się Czechom w latach 1943-1953.

Teatr Malabar Hotel z Warszawy przedstawi spektakl "Głośniej" - luźną adaptację powieści Johnathana Safrana Foera "Strasznie głośno, niesamowicie blisko", która opowiada o tragedii World Trade Center z perspektywy dziecka.

"Bo cię kocham" to z kolei propozycja norweskiego teatru Skromlehjulet Figurteater, tematem przedstawienia jest kryzys w relacjach miłosnych.

Spektakle i wystawy publiczność będzie mogła oglądać w Instytucie Teatralnym, Teatrze Druga Strefa oraz w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i w Muzeum Ikon. Projekcje filmów oraz warsztaty będą odbywać się w Domu Kultury Kadr, Fundacji Promocji Sztuki Współczesnej, Składzie Butelek, klubokawiarniach Tarabuk i Ukryte Miasto, a także w księgarni Traffic.

Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny. By otrzymać wejściówki na spektakle, należy zarejestrować się przez internet. Pełen program TUTAJ
Portalfilmowy.pl jest patronem medialnym Festiwalu.

EJ
PAP/portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  7.11.2012
Zobacz również
Camerimage: Spottiswoode szefem jury konkursu debiutów reżyserskich
Pierwszy Festiwal Polskich Filmów w Australii przeszedł do historii
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll