PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  10.02.2021
W niedzielę, 14 lutego rusza wyjątkowa edycja KFF VOD. Od święta zakochanych do końca lutego zapraszamy tylko na filmy o miłości. Wśród nich dokumenty i filmy krótkometrażowe z kilku ostatnich edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
- Głęboka, bezwarunkowa, nieszczęśliwa, spełniona. Miłość ma różne oblicza i nie ogranicza się do prostej definicji. Świetnie wiedzą o tym filmowcy, których filmy udostępnimy na platformie KFF VOD aż przez dwa tygodnie lutego - zapowiada Barbara Orlicz-Szczypuła, dyrektorka biura programowego Krakowskiego Festiwalu Filmowego. - To także doskonała okazja by nadrobić festiwalowe zaległości, ale też wrócić do swoich ulubionych tytułów - dodaje Olga Lany, rzeczniczka prasowa KFF.

Wśród lutowych propozycji znajdą się m.in.: plastelinowa opowieść o głodzie miłości, kontrowersyjna historia patchworkowej rodziny, gejowski coming out i miłość w obliczu ciężkich uzależnień.

“Miłość bez granic” Hasana Oswalda to uhonorowany nagrodą główną jury na Slamdance Film Festival w 2020, dokument, który zabiera nas do półświatka nowojorskiego Camden, gdzie krzyżują się losy kilkorga bohaterów. Kiedy uzależniona od narkotyków Nani zachodzi w ciążę, jej partner Daryl, który nie jest już w stanie jej pomóc, próbuje przynajmniej uratować ich dziecko. Film bez znieczulenia pokazuje brutalną rzeczywistość związaną z amerykańskim kryzysem opioidowym. Na tym tle jeszcze silniej zaznacza się determinacja głównego bohatera, który chciałby raz na zawsze wyrwać się z zaklętego kręgu i zapewnić synkowi bezpieczną przyszłość.

“Miłość bez granic” reż. Hasan Oswald fot. materiały prasowe

Kaleo La Belle na własnym przykładzie w filmie “Zakochać się” opowiada o próbach stworzenia doskonale funkcjonującej rodziny patchworkowej. W swoim poprzednim filmie („Życie jest gdzie indziej”) reżyser rozliczał się ze swym ojcem i jego hippisowską koncepcją wolności. Tym razem kieruje kamerę na siebie, na bliskie mu kobiety i zrodzone ze związków z nimi dzieci, by skonfrontować swój utopijny projekt z prozą dnia powszedniego, z indywidualnymi emocjami i pragnieniami. Efektem jest opowieść o miłości w skomplikowanym układzie relacji. Odważna wiwisekcja skomplikowanych relacji rodzinnych.

“Zakochać się” reż. Kaleo La Belle fot. materiały prasowe

Czy porozumienie między 80-letnią skrajnie religijną kobietą i jej wnukiem gejem jest możliwe? Czy są w stanie przekroczyć swoją wiarę i przekonania w imię miłości? Jest to osobista historia Rafała Łysaka, reżysera filmu “Miłość bezwarunkowa”. Od dzieciństwa wychowywała go babcia Teresa, którą traktuje jak drugą mamę. Całą swoją miłość i uwagę Teresa skupiła na Rafale, ukochanym wnuku do momentu, kiedy powiedział jej o swoim homoseksualizmie. Ta wiadomość złamała jej serce...

“Miłość bezwarunkowa” reż. Rafał Łysak fot. materiały prasowe

“Portret Suzanne” Izabeli Plucińskiej to groteskowa adaptacja opowiadania Rolanda Topora ulepiona z plasteliny, w której zachwyca każdy szczegół. Mały hotel we Francji, a w nim mężczyzna, który próbuje zapobiec głodowi miłości, jedząc ponad miarę. Tęsknoty za ukochaną Suzanne nie ukoją jednak talerze pełne wędlin, warzyw i owoców. Gdy bohater udaje się do miasta w poszukiwaniu jedzenia, przypadkiem rani swoją lewą stopę, a ta niespodziewanie przekształca się w Suzanne. Od tej pory mogą być nierozłączni… To jednak dopiero początek surrealistycznej historii o samotności, zazdrości i miłości.

“Portret Suzanne” reż. Izabela Plucińska fot. materiały prasowe

Po spektakularnym sukcesie 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który w całości, jako pierwszy w Polsce odbył się w Internecie, Krakowska Fundacja Filmowa kontynuuje wirtualny projekt - KFF VOD. Każdego miesiąca, najciekawsze filmy dokumentalne, animowane i krótkometrażowe fabuły, w wyjątkowych zestawach tematycznych udostępnione są widzom online.

Najbliższa edycja KFF VOD potrwa od 14 do 28 lutego 2021. Polskie filmy dokumentalne i krótkometrażowe będą udostępnione online na terenie całej Polski. Jednorazowy dostęp w cenie 9 zł umożliwia oglądanie filmu lub zestawu filmów przez 24h.

Szczegóły TUTAJ.

61. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w formule hybrydowej: w krakowskich kinach oraz w Internecie, w dniach od 30 maja do 6 czerwca 2021 roku.JB
Krakowska Fundacja Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  9.02.2021
Zobacz również
fot. materiały prasowe
"Boże Ciało" z nominacją do Cezara
"Boże Ciało" i "Sweat" z Bestsellerami Empiku
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll