PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Narodowy Instytut Audiowizualny organizuje kolejną edycję wydarzenia Kultura 2.0. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 26-27 października w siedzibie NInA.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji na stronie http://www.kultura20.pl. Pod tym adresem zamieszczony jest również szczegółowy program imprezy.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Kultura 2.0 w centrum uwagi znajdzie się kulturowy wymiar tzw. „obywatela 2.0” oraz obywatelski wymiar kultury. 'Kim jest „obywatel 2.0”? Jego czy jej tożsamość może być bliska większości z nas – uczestników kultury, życia społecznego, użytkowników mediów, odbiorców i współtwórców treści. Internet oraz dedykowane mu nowe narzędzia i funkcjonalności powodują nie tylko zmianę sposobu powstawania, dystrybucji i przetwarzania informacji, ale także odbiorczo-twórczych modeli kultury i społecznych relacji', piszą  organizatorzy przedsięwzięcia.


www.nina.gov.pl

Tematem przewodnim festiwalu Kultura 2.0 w roku 2012 jest partycypacyjny wymiar kultury, powiązany z rozwojem technologicznym i informacyjnym. Jak kultura zapośredniczona przez technologię może działać na rzecz obywatelskości? Jak społeczności mogą włączać się w tworzenie i twórcze przekształcanie swoich zasobów kulturowych? Jak obywatelskość sprawdza się w sztuce? Jakie prawo do treści kultury ma obywatel? Festiwal kierowany jest do pracowników publicznych instytucji kultury (w tym domów kultury, muzeów i bibliotek), nauczycieli, aktywistów i działaczy kulturalnych, artystów, a także teoretyków kultury, osób zainteresowanych rozwiązaniami interaktywnymi oraz przedstawicieli branży IT.

W tym roku wydarzenia pogrupowane są w 3 ścieżki tematyczne: Obywatel 2.0 w kulturze, Archiwa społeczne oraz Sztuka dla obywatelskości. Do ścieżek tematycznych wprowadzą uczestników festiwalu Mirosław Filiciak, Simon Tanner i Ryszard Kluszczyński. W programie festiwalu znajdą się m.in. prezentacje polskich archiwów społecznych, seminarium Otwarta Zachęta – projekt czy proces?, gra miejska wokół Otwartych Zabytków, warsztaty tworzenia audiodeskrypcji i koncert AUDIO:BABILON 2:0.

Wybrane punkty programu będą transmitowane online na stronie http://www.nina.gov.pl. Całość festiwalu będzie rejestrowana, a dokumentacja – udostępniona po festiwalu na stronach NInA. Partnerami merytorycznymi festiwalu są Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Panoptykon i Pracowania Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

więcej na http://www.nina.gov.pl
WRÓB
www.nina.gov.pl
Ostatnia aktualizacja:  6.12.2013
Zobacz również
Bolesław Matuszewski – nieznany pionier kinematografii
Tomasz Raczek redaktorem naczelnym "Filmu"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll