PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  18.09.2012
20 września rusza 5. edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych" w Świdnicy. Bilety na poszczególne seanse już w sprzedaży!

W godzinach 10 - 18, w punkcie Informacji Turystycznej na świdnickim rynku (ul. Wewnętrzna 2), można kupować karnety na piątkowe i sobotnie seanse filmowe. Jeden karnet, w cenie pięciu złotych, umożliwia uczestniczenie we wszystkich pokazach i projekcjach w ciągu danego dnia. Bilety można również kupować przed poszczególnymi seansami. Wstęp na otwarcie i projekcję filmu "Ambasador" - 20 września, godz. 19, sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury - za okazaniem zaproszeń, natomiast wejścia na wszystkie wydarzenia w niedzielę są darmowe.* Informujemy, iż nastąpiły drobne zmiany w programie Festiwalu - niedzielny pokaz filmu "Chodorkowski" będzie miał miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Franciszkańskiej, przez co pokaz "KwieKulika" rozpocznie się pół godziny później -  o 17:30.

Zapraszamy także na sobotnie otwarte obrady jury, które będą miały w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury o godz. 21. Ogłoszenie werdyktu jury konkursowego nastąpi o 22:15. Wszystkie szczegóły na temat zmian: http://www.okiemmlodych.pl/?page_id=559

Ponadto, uwadze polecamy filmy, które powstały pod skrzydłami polskiej grupy produkcyjnej Centrala. Firma koncentruje się przede wszystkim na pracy z młodymi twórcami. Zespół tworzą ludzie z różnorodnym doświadczeniem zawodowym: - Każdy z projektów, które realizujemy traktujemy indywidualnie, starając się przeprowadzić jego produkcję z nastawieniem na maksymalny sukces artystyczny – mówią pracownicy Centrali. Grupa funkcjonuje od 2004 roku i jak do tej pory zamknęła produkcje czterech filmów fabularnych i 12 dokumentalnych.

W sekcji „Centrala zaprasza” V edycji „Okiem Młodych” zobaczymy dwa krótkometrażowe filmy wyreżyserowane przez Piotra Stasika – nastrojowe "Ponad chodnikami" oraz "Koniec lata", a także nagrodzony w 2010 roku przez publiczność warszawskiego Festiwalu Planet Doc Review obraz „La Machina” w reżyserii Thierrego Paladino oraz film duetu Joanna Turowicz – Anna Zakrzewska, pod tytułem "KwieKulik" – dokument o pionierach performansu multimedialnego.

Portalfilmowy.pl jest patronem medialnym wydarzenia.


GU
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  18.09.2012
Zobacz również
Niepokorna Krystyna Janda
Tatu Pohjavirta gościem Ars Independent
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll