PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W poniedziałek 25 stycznia rusza kolejna edycja KFF VOD. Przez cały tydzień 5 najciekawszych polskich filmów dokumentalnych 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego będzie dostępnych na terenie całej Polski. Wśród nich festiwalowi laureaci i filmy, które cieszyły się największym zainteresowaniem publiczności.
- To doskonała okazja by nadrobić festiwalowe zaległości, ale też wrócić do swoich ulubionych tytułów - zachęca Olga Lany, rzeczniczka prasowa KFF. - W ostatnim czasie zrealizowaliśmy projekt w ramach programu “Kultura wrażliwa” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w ramach którego dostosowaliśmy platformę KFF VOD do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Tym bardziej cieszy nas, że jeden z filmów “Guczo. Notatki z życia” Marii Zmarz-Koczanowicz będzie dostępny także w wersji z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Wśród styczniowych propozycji znajdą się: opowieść o kulisach łódzkiej brygady ONR, historia ekscentrycznego artysty Augusta Zamoyskiego, obraz peerelowskiego życia na podsłuchu, bliskie spotkanie z dziećmi dotkniętymi autyzmem i zespołem Aspergera oraz filmowa wyprawa na daleką Czukotkę, obrazująca niezwykłe życie wielorybników.

“Wieloryb z Lorino” Macieja Cuskego otrzymał aż trzy nagrody na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym: Srebrny Róg w międzynarodowym konkursie dokumentalnym, Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za montaż oraz Nagrodę dla najlepszego polskiego producenta ufundowaną przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. Film kontempluje codzienność Półwyspu Czukockiego i odsłania brutalne strony życia w tym zapomnianym miejscu, gdzie ciągle żywa pozostaje tradycja polowań na walenie. Połowy dostarczają pożywienia i pozwalają przetrwać w trudnych warunkach.

W konkursie polskim Grand Prix i statuetkę Złotego Lajkonika otrzymał Tomasz Wolski za film “Zwyczajny kraj”. Rozmowy kontrolowane i rejestracje za pomocą ukrytych kamer, brudne zapisy przesłuchań i akcji werbunkowych oraz filmy instruktażowe dla funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa – z takich materiałów wyłania się obraz peerelowskiego życia na podsłuchu.

“Odmienne stany świadomości” Piotra Stasika pozwalają wniknąć w zakamarki fascynujących i nieszablonowych umysłów dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. O czym marzą? Co chcą powiedzieć?
 
Michał Edelman w filmie “Ostatni rycerze prawej strony” przez pół roku dokumentował działalność Brygady Łódzkiej ONR – od propagandowych imprez z obowiązkowym grillem, przez próby zakłócenia Marszu Równości w Radomsku, po kulminacyjny przemarsz ulicami Warszawy podczas Dnia Niepodległości w 2019 roku. Czy łódzcy narodowcy rzeczywiście są tylko grupą kolegów o wyrazistych poglądach?

“Guczo. Notatki z życia” Marii Zmarz-Koczanowicz
to pełna archiwalnych smaczków historia wyklętego przez rodzinę arystokraty, żyjącego w burzliwych czasach człowieka o wielu twarzach i talentach. Kim tak naprawdę był August Zamoyski? Czerpiącym pełnymi garściami z życia miłośnikiem kobiecego piękna, sportowcem, rzeźbiarzem, obywatelem świata? Utkana z niezwykłych materiałów opowieść o jego życiu i twórczości spleciona jest ze współczesnym wątkiem, dokumentującym sprowadzenie prac Zamoyskiego do Polski. Umiejętnie wyeksponowane, są w filmie Marii Zmarz-Koczanowicz równie ważne jak fascynujący życiorys tego nietuzinkowego artysty. Ten film będzie dostępny także w wersji z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Po spektakularnym sukcesie 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który w całości, jako pierwszy w Polsce odbył się w Internecie, Krakowska Fundacja Filmowa kontynuuje wirtualny projekt - KFF VOD. Każdego miesiąca, najciekawsze filmy dokumentalne, animowane i krótkometrażowe fabuły, w wyjątkowych zestawach tematycznych udostępnione są widzom online.

Najbliższa edycja KFF VOD potrwa od 25 do 31 stycznia 2021. Polskie filmy dokumentalne będą udostępnione online na terenie całej Polski. Jednorazowy dostęp w cenie 9 zł umożliwia oglądanie filmu przez 24h.

Szczegóły: https://www.krakowfilmfestival.pl/kino-online/kff-vod/

61. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w formule hybrydowej: w krakowskich kinach oraz w Internecie, w dniach od 30 maja do 6 czerwca 2021 roku.


JB
Krakowska Fundacja Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  25.01.2021
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Premiera „Listów do M. 4” na platformie online
Branża filmowa w 2020 - podsumowanie (cz. II)
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll