PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
30 czerwca rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Powrót” realizowanego w Studiu Munka. Film jest debiutem reżyserskim producentki, scenarzystki, aktorki i autorki programów telewizyjnych -  Ewy Bukowskiej.

„Powrót” to z pewnością jeden z pierwszych polskich filmów, który dotyka tematu współczesnej wojny i wpływu, jaki wywiera na człowieka. Debiut Bukowskiej, który realizuje według własnego scenariusza, to historia żołnierza, który powraca z kolejnej misji wojennej w Afganistanie. Był tam, żeby “zbudować bezpieczny dom innym narodom”.  Wrócił, aby za pieniądze zarobione na misjach dokończyć budowę własnego domu. Czy mu się to uda?


Krzysztof Stroiński i Anna Chodakowska - "Powrót" reż. Ewa Bukowska/fot. Michał Panasiuk

W filmie w rolach głównych zobaczymy Agatę Buzek, Marka Bukowskiego, Krzysztofa Stroińskiego i Annę Chodakowską. Zdjęcia do filmu realizuje Kuba Czerwiński, za scenografię odpowiada Justyna Markowska. Producentami wykonawczymi filmu są Kuba Kosma i Paweł Sosnowski. Zdjęcia do filmu potrwają do 4 lipca.

Ewa Bukowska – Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.
Zagrała wiele ról filmowych, telewizyjnych i reklamowych w kraju i za granicą. Wśród nich: „Drei Tage im April” reżyseria K. Laufren (Niemcy), „Autsch” reżyseria Paul Hareather (Austria), „Kroll” reżyseria Władysław Pasikowski; ”Lato miłości” reżyseria Feliks Falk; „Na zachód od słońca…” reżyseria Łukasz Barczyk oraz liczne role drugoplanowe. Równolegle pracuje jako scenarzystka, producentka i autorka programów telewizyjnych. Przez kilka lat pracowała w znanych studiach producenckich: „Studio A” oraz „Prasa i film” jako scenarzystka (między innymi „Miodowe lata”), recenzentka scenariuszowa oraz producent. Producentka dwóch pełnometrażowych filmów fabularnych: „blok.pl” (współscenarzystka) oraz „Sukces” i licznych programów telewizyjnych. Autorka formatów telewizyjnych: sitcom „Duża przerwa” (TV Polsat); sitcom „Ale kanał” (TVP), program rozrywkowy „Wieczór kawalerski” (TVP) i inne. Scenarzystka filmowa, między innymi: „Maria” (stypendium PISF); „Ciepła wdówka na zimę” (stypendium PISF); „Otto Reder” (główna nagroda w konkursie TVP), „System”.

Studio Munka powołane w 2008 roku działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich, i jest producentem debiutów filmowych. Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film mogą liczyć w Studiu Munka na wsparcie i opiekę nad projektem – od developmentu, przez produkcję w profesjonalnych warunkach, aż po szeroko rozumianą promocję gotowego filmu.


KJ
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  2.07.2012
Zobacz również
Sony Pictures Classic zainteresowane "Wałęsą"
Padł ostatni klaps na planie „Wałęsy”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll