PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
23 września podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbyło się spotkanie z twórcami filmu „Wszystkie nasze strachy”.
Udział w spotkaniu wzięli: Łukasz Ronduda (reżyseria, scenariusz), Łukasz Gutt (reżyseria, zdjęcia), Katarzyna Sarnowska (scenariusz), Michał Oleszczyk (scenariusz), Kuba Kosma (producent), Levent Gultan (produkcja), Daniel Rycharski (bohater filmu), Kalina Lach (kostiumy), Joanna Kaczyńska (scenografia) i aktorzy i aktorki: Jacek Poniedziałek, Oskar Rybaczek, Agata Łabno i Andrzej Chyra.


"Wszystkie nasze strachy" są opartą na faktach historią Daniela Rycharskiego, artysty wychowanego i mieszkającego na wsi, mocno zaangażowanego w działalność Kościoła katolickiego, a przy tym wyoutowanego geja. Filmowy Daniel jest zakochany w chłopaku z sąsiedztwa – Olku. Ich relacja rozwija się w ukryciu. Kiedy nastoletnia przyjaciółka nie wytrzymuje homofobicznych ataków i popełnia samobójstwo, Daniel namawia ludzi ze wsi do odbycia wspólnej drogi krzyżowej w intencji ofiary. Dotychczasowi sprzymierzeńcy odwracają się od niego. Za namową kuratora Daniel bierze udział w wystawie w warszawskiej galerii sztuki. Walka z homofobią staje na drodze relacji z Olkiem.

Od lewej: Katarzyna Sarnowska, Daniel Rycharski, Łukasz Ronduda, Michał Oleszczyk, Jacek Poniedziałek fot. SFP / Krzysztof Mystkowski

- Pomysł wziął się z mojego spotkania z pracą Daniela Rycharskiego "Krzyż", wokół której cały film jest zbudowany. Dawno żadne dzieło sztuki na mnie tak nie podziałało. Jstem zawodowym kuratorem, oglądam dużo prac - powiedział reżyser Łukasz Ronduda. - W tym filmie odzyskujemy krzyż i inne symbole religijne, które są wspólne dla nas wszystkich. Emancypujemy wiarę. To film głęboko chrześcijański - dodał.

W filmie zagrali: Dawid Ogrodnik, Maria Maj, Andrzej Chyra, Agata Łabno, Jowita Budnik, Oskar Rybaczek, Jacek Poniedziałek.

Michal Oleszczyk, Jacek Poniedziałek fot. SFP / Krzysztof Mystkowski

Scenariusz napisali: Łukasz Ronduda, Michał Oleszczyk, Katarzyna Sarnowska. Autorem zdjęć jest Łukasz Gutt. Za muzykę odpowiada Marcin Lenarczyk, scenografię Joanna Kaczyńska, kostiumy Kalina Lach, charakteryzację Olga Nejbauer, montaż Przemysław Chruścielewski, Kamil Grzybowski. Pion produkcyjny tworzą Kuba Kosma, Katarzyna Sarnowska. Producentem wykonawczym jest Wita Sernecka.

"Wszystkie nasze strachy" walczy o Złotego Lwa w Konkursie Głównym 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który odbywa się od 20 do 25 września 2021 roku w Gdyni.

LK
SFP
Ostatnia aktualizacja:  23.09.2021
Zobacz również
46.FPFF: „Synthol” Piotra Trojana - premiera filmu Studia Munka
46.FPFF: "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje", czyli hybryda kina akcji i komedii
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll