PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Zakończyły się zdjęcia do filmu „Ryfka” – drugiego pełnometrażowego filmu Kuby Michalczuka ( „Teściowie”).

Film realizowany był od końca maja do lipca na Śląsku oraz w Warszawie. W rolach głównych występują debiutująca na dużym ekranie Sonia Szyc i Borys Szyc. W filmie zobaczymy również takie nazwiska jak: Anita Jańcia, Maciej Bisiorek, Anna Moskal, Anna Mrozowska, Magdalena Cielecka, Iza Kuna, Jan Peszek.


Tytułowa siedemnastoletnia Ryfka nieoczekiwanie wkracza do świata ojca, z którym utrzymuje szczątkowy kontakt. Nie zamierza zabawić w nim długo, ale ten standardowo krzyżuje jej plany. Nie tylko odkrywa, że dziewczyna zmaga się z trudnym życiowo tematem, ale też, wbrew jej woli, postanawia pomóc. Co czterdziestoletni mężczyzna może wiedzieć o rozterkach dorastającej dziewczyny? Niewiele. Ale mimo początkowej niechęci i serii jego niefortunnych działań, szybko okazuje się, że tych dwoje łączy więcej, niż dzieli. Zupełnie nieoczekiwanie stają się dla siebie nawzajem remedium na tęsknotę za byciem zrozumianym.


Fotos z planu, fot. Karina Lempkowska /Serce


"Zakończyliśmy najważniejszą część tej podróży. To co czuję, to ogromna wdzięczność dla mojej ekipy, która włożyła w ten projekt całe serce. Po raz kolejny miałem szansę pracować ze świetnymi aktorami, co mam nadzieje przeniesie się w ładunku humoru i emocji na ekranie" – mówi Kuba Michalczuk, reżyser filmu.


Zmysłowe zdjęcia Macieja Rytra oraz przepełnione autentycznością kreacje aktorskie Soni Szyc i Borysa Szyca sprawiają, że film Kuby Michalczuka jest niezwykle sugestywnym, wypełnionym humorem obrazem opowiadającym o tym, że nigdy nie jest za późno, by coś zmienić, a to co drażni nas w bliskich często jest ważną opowieścią o nas samych.


Fotos z planu, fot. Karina Lempkowska /Serce


"To była duża przyjemność móc obserwować przy pracy tak wrażliwego reżysera, jakim jest Kuba Michalczuk. Nasi aktorzy wspaniale wpisali się w swoje role, ale największym pozytywnym zaskoczeniem okazała się główna aktorka - Sonia Szyc. Naprawdę trudno uwierzyć, że można być aż taką profesjonalistką, będąc pierwszy raz na planie. To spotkanie zapamiętamy na długo" – mówią Kuba Kosma i Katarzyna Sarnowska, producenci filmu.

 

 Scenariusz do filmu napisała Katarzyna Sarnowska („Wszystkie Nasze Strachy”, „Chemia”). Autorem zdjęć jest Maciej Ryter. Za scenografię odpowiada Jakub Zwolak. Pionem kostiumów kierowała Pola Gomółka, a charakteryzacją Alicja Kutkowska. Producentami obrazu są Kuba Kosma i Katarzyna Sarnowska ze studia Serce. Koproducentami filmu są CANAL+ oraz Grupa Kino Polska. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Premiera planowana jest na 2023 rok. Polskim dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

MR
Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  20.07.2022
Zobacz również
Trwają zapisy na wykład otwarty Studia NH+ we Wrocławiu
47. FPFF: dodatkowe tytuły w Konkursie Głównym
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll