PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  3.09.2013
Około 50 artystów malarzy znajdzie zatrudnienie przy powstającej w Trójmieście animacji o Vincencie Van Goghu. W poszukiwaniu twórców studio BreakThru Films korzysta z pomocy tamtejszego Urzędu Pracy.

Realizowany przez mające na swoim koncie oscarowego "Piotrusia i wilka" angielsko-polskie studio BreakThru Films obraz "Loving Vincent" to pierwszy na świecie film pełnometrażowy realizowany w technologii animacji malowanej. Reżyserka i malarka Dorota Kobiela chce, by dzieła Vincenta van Gogha zostały ożywione w oparciu o technikę malarstwa olejnego na płótnie (wzorem polskiego mistrza Witolda Giersza oraz podobnej techniki animacji malarstwa olejnego na szkle, wsławionej przez zdobywcę Oscara, Aleksandra Petrova).Ten eksperymentalny projekt zmysłowego przedstawienia widzom tego, co działo się w umyśle van Gogha, rozchwianego pomiędzy uniesieniem a melancholią, jego prób dotarcia do sensów człowieka i natury liczyć ma 74 minuty, na które złoży się 56 tys. filmowych klatek ożywiających ponad 120 obrazów holenderskiego mistrza. 

Obecnie trwa kompletowanie ekipy filmu. Producenci szukają osób, które mają poczucie animacji i potrafią kopiować malarstwo Van Gogha. Ich miejsce pracy stanowić będzie specjalne stanowisko ze zintegrowanym systemem rzutnik - komputer - aparat fotograficzny. Celem malarza będzie skopiowanie wyświetlanego na rzutniku obrazu Van Gogha farbami olejnymi na podobraziu z zagruntowanej płyty pilśniowej. Każdy kandydat będzie musiał przejść trzydniowe testy sprawdzające umiejętności. Wybrani przez BreakThru Films zostaną zaproszeni na dwumiesięczne szkolenia, których nastąpi najprawdopodobniej na przełomie października i listopada. Film realizowany będzie w uruchomionych pod koniec ubiegłego roku halach zdjęciowych BreakThru Films w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.Zaplanowanej na 2015 rok premierze filmu towarzyszyć ma akcja "Vincent na murach całego świata" – seria olbrzymich obrazów, powstających w ramach warsztatów animacji ściennej realizowanych w miastach na całym świecie z udziałem dzieci w wieku szkolnym. Każdy z nich oparty będzie na obrazie van Gogha. Rezultatem tych działań będzie 60 minutowa wersja telewizyjna oraz połączone wydanie DVD i książki.

RP
gazeta.pl / breakthrufilms.pl
Ostatnia aktualizacja:  3.09.2013
Zobacz również
Wesprzyj „Nomadów”
Powstaje film o Zdzisławie Beksińskim
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll