PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Festiwal w Krakowie to najstarsza impreza filmowa w Polsce. Należy do najważniejszych imprez w dziedzinie filmu dokumentalnego i krótkometrażowego na świecie. Krakowski Festiwal Filmowy ma prawo nominować do Europejskiej Nagrody Filmowej jeden wybrany film - takie prawo ma tylko kilkanaście festiwali na całym świecie.

Dla polskich filmowców Kraków to obowiązkowy przystanek na festiwalowej trasie. Tak jak większość "fabularzystów" co rok wybiera się do Gdyni, tak dokumentaliści, animatorzy i reżyserzy krótkich form obowiązkowo jadą do Krakowa. Oto kilka kadrów z życia 52. Krakowskiego Festiwalu Filmowego - z dwóch pierwszych dni. Autorem zdjęć jest Marcin Warszawski, dokumentujący dla Portalfilmowy.pl filmowe życie w KrakowieReżyser filmu "Marley" Kevin MacDonald wziął udział w gali rozpoczęcia Festiwalu. Zapowiadał go dziennikarz muzyczny Piotr Metz.Adam Palenta, twórca filmu "Życie style dowolnym", do sali kina Kijów na premierę swojego filmu przybył z ukochanym psem. Zwierzę dało o sobie znać kilkakrotnie głośnym szczekaniem. Po Złotych Globach i Oscarach teraz przyszedł czas na Kraków - pies w roli bohatera wieczoru!
 


Anna Dziedzic, od lat związana z Krakowskim Festiwalem Filmowym, rozmawia na scenie Kina pod Baranami  z Nataszą Ziółkowską-Kurczuk, reżyserką filmu "Komeda, Komeda...".Po projekcji filmu "Przeżyć Afganistan" salę kina Kijów opuszczają reżyserka Małgorzata Imielska iproducent z "Kalejdoskopu" Wojciech Szczudło.Spotkanie po filmie. Biorą w nim udział: Wojciech Szczudło, producent "Przeżyć Afganistan", reżyserzy filmu "Sen San Juan" - Jan Paweł Trzaska, Jaquin del Paso i Małgorzata Imielska, reżyser filmu "Przeżyć Afganistan".

 

Kobiety tworzą film o kobiecie. Agata Tuszyńska, Maria Zmarz-Koczanowicz na spotkaniu z widzami po filmie "Wiera Gran".Marek Drążewski, reżyser, przewodniczący Sekcji Filmu Dokumentalnego SFP i Jerzy Karpiński z Zarządu Sekcji przybyli na przyjęcie, wydane przez Jerzego Kapuścińskiego, dyrektora TVP 2, z okazji premiery filmu o Wierze Gran.Aleksandra Kapłon przeprowadza wywiad dla Telewizji Festiwalowej z Jerzym ŚladkowskimDyrektor festiwalu Krzysztof Gierat na przyjęciu TVP 2 rozmawiał z selekcjonerem, a przy tym naszym redakcyjnym kolegą i naczelnym Magazynu Filmowego  SFP Jerzym Armatą.Centrum Festiwalowe znajduje się w kinie Kijów, tam przyjmowani są goście Festiwalu i znajduje się główna recepcja.Trwa plebiscyt publiczności. Który film z ponad 100 konkursowych spodoba się najbardziej?


Portalfilmowy.pl jest patronem medialnym 52. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Anna Wróblewska
portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  30.07.2012
Zobacz również
Kraków, Helena Třeštíková. Wejście smoka
Kraków: Bohaterowie niespełnieni
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll