PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Vincent Gallo ("Essential Killing") zagrał jedną z wiodących ról w wizjonerskim, surrealistycznym i do tego czarno-białym filmie "The Legend of Kaspar Hauser". Mit Kaspara Hausera ma tu być ukazany w stylistyce postmodernistycznego westernu z elementami UFO.

Reżyserem tego włosko-angielskiego projektu jest David Manuli. Jego futurystyczna wersja legendy o Kasparze Hauserze ma skupiać się na aspektach ezoterycznych mitu. Jako autora ścieżki dźwiękowej wymienia się Vitalic.


Czołowy enfant terrible Hollywoodu - Vincent Gallo, który dał się poznać na wielu polach sztuki jako eksperymentator i buntownik (udziela się m.in. jako pisarz/aktor/reżyser/producent/muzyk), gra tutaj w podwójnej roli. W jednej mówi po włosku jako "The Pusher", jako Szeryf zaś mówi po angielsku. W filmie wystąpią także: Claudia Gerini, Elisa Sednaoui, Fabrizio Gifuni i Silvia Calderoni.
Najnowsza wersja legendy nie ma nic wspólnego ze słynnym obrazem Wernera Herzoga z 1974 roku zatytułowanym "Zagadka Kaspara Hausera".

Prezentujemy pierwszy zwiastun filmu, którego premierę zaplanowano na tegorocznym festiwalu w Rotterdamie (International Film Festival Rotterdam). IFFR odbywa się od 25 stycznia do 5 lutego. Wiadomo, że "The Legend of Kaspar Hauser" będzie dystrybuowana we Włoszech, ale mamy nadzieję, po festiwalu w Rotterdamie, inne kraje odważą się zakupić ten niezwykły obraz.

Znaleziony w Norymberdze w 1828 roku Kaspar Hauser twierdził, że przez większość życia przebywał w ciasnej, ciemnej celi ze słomianym posłaniem, mając jako zabawkę drewnianego konika. Żywił się wyłącznie chlebem i wodą. Czasami podawano mu środek nasenny i wtedy ktoś zmieniał mu ubranie i strzygł go. Tajemniczym chłopcem zainteresowała się wkrótce cała Europa, odwiedzało go coraz więcej gości. Niektórzy uważali go za sprytnego oszusta, który po prostu udaje tępaka. Inni zaczęli łączyć go z rodziną Wielkiego Księcia Badenii, ze względu na pewne podobieństwo fizyczne. Jego rodzicami mieliby być Karol Ludwik, książę Badenii i jego żona Stefania, adoptowana córka Napoleona I. 17 października 1829 zakapturzony nieznajomy zaatakował Hausera siekierą, lecz zdołał go jedynie zranić w czoło. 14 grudnia 1833 Hausera zwabiono do ogrodów dworskich w Ansbach obietnicą, że dowie się czegoś o swoim pochodzeniu. Tam nieznajomy ugodził go nożem w pierś, przebijając płuco. Hauser zdołał wrócić do domu, lecz zmarł od odniesionej rany trzy dni później. Nie zidentyfikował napastnika.


MG
The Playlist
Ostatnia aktualizacja:  7.01.2012
Zobacz również
National Society of Film Critics: "Melancholia" najlepszym filmem roku
Gus Van Sant podsiadł Matta Damona
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll