PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  26.01.2012
Dziś wieczorem w londyńskim kinie Cineworld odbędzie się brytyjska premiera najnowszej komedii Olafa Lubaszenki "Sztos 2". Wśród gości zjawić się mają angielskie gwiazdy, w tym Maggie Smith, Julie Walters i Hugh Grant.

- Zaproszonych zostało 30 znanych aktorów i celebrytów - informuje nas Joanna Getka-Kaczor, PR manager filmu. Obok brytyjskich sław stawią się Polacy na czele z twórcami i głównymi aktorami komedii. - Polska ekipa liczy 12 osób, wśród których znaleźli się: Cezary Pazura, Jan Nowicki, Bartek Topa, Michał Milowicz, Olaf Lubaszenko, Jerzy Kolasa oraz kierownictwo produkcji i managment - mówi Joanna Getka-Kaczor.


Borys Szyc, Cezary Pazura - "Sztos 2", fot. ITI Cinema

"Sztos 2" jest drugim polskim filmem po "Weekendzie" wprowadzanym do dystrybucji w brytyjskiej sieci kin Cineworld przez firmę Cezarego Pazury.

- Cezaremu Pazurze jako pierwszemu producentowi w historii polskiej kinematografii udało się wprowadzić film do brytyjskiej sieci kin. Przy "Sztosie 2" chcieliśmy dodatkowo przygotować niespodziankę dla Polonii w postaci uroczystej premiery, aby mogła spotkać się ulubionymi aktorami, a także dla Brytyjczyków, aby mieli poznać twórców polskiego kina. Stąd pomysł organizacji uroczystej premiery w Londynie - Getka-Kaczor wyjaśnia okoliczności, które doprowadziły do dzisiejszej premiery.

Jak pomysł przyjęli twórcy "Sztosu 2"? - Są zachwyceni! Dla każdego aktora to powód do dumy, że jego aktorską kreację będą mogli zobaczyć zarówno Polacy, mieszkający w Wielkiej Brytanii, jak i Brytyjczycy - odpowiada rzeczniczka produkcji.

Pokaz prasowy spotkał się z przychylnością zebranych na nim dziennikarzy. - Wasz film będzie wielkim przebojem - stwierdził po projekcji Steve Abbott, producent "Latającego Cyrku Monty Pythona".


Na pierwszym planie - Bogusław Linda, fot. ITI Cinema

Film stanowi kontynuację przebojowej komedii Olafa Lubaszenki. To opowieść o tym, jak podrywa się na dużego fiata i jakie miłosne katastrofy przytrafić się mogą zbyt pewnym siebie facetom. W głównych rolach występują: Borys Szyc, Cezary Pazura, Bogusław Linda, Jan Nowicki, Edward Linde, Bartłomiej Topa i Janusz Józefowicz. Na nasze ekrany produkcja weszła w zeszłym tygodniu. Pierwsze dni wyświetlania przyniosły jej pierwsze miejsce w rodzimym box office.

Brytyjską premierę organizują Cooltura Films, dystrybutor "Sztos 2" w Wielkiej Brytanii, oraz Cezar 10. Komedia będzie rozpowszechniana pod tytułem "Polish Roulette".

Dagmara Romanowska
Portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  27.01.2012
Zobacz również
"Najczarniejsza godzina 3D" w kinach od 27 stycznia
“Robert Mitchum nie żyje” od piątku w kinach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll