PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Doborowa obsada aktorska i równie ciekawa ekipa. 25 czerwca w Łodzi ruszyły zdjęcia do "Paradoksu", nowego serialu TVP 2. Autorem scenariusza jest Igor Brejdygant. Reżyserują Greg Zgliński i Borys Lankosz, a także sam scenarzysta. W roli głównej: Bogusław Linda

 "Paradoks" to projekt  łódzkiego Opus Filmu, który wygrał konkurs na serial o tematyce sensacyjno-kryminalnej ogłoszony przez Biuro Koordynacji Programowej TVP,  pokonując sześćdziesięciu rywali. 


Kadr z serialu "Paradoks", fot. TVP2 (materiały prasowe)

- Świat wypełniony jest po brzegi nudną oczywistością - mówi scenarzysta i reżyser Igor Brejdygant. - Na szczęście to tu, to tam, z morza banału, wystają jak wyspy paradoksy i tajemnice, które ożywiają nasz umysł,  przypominają nam o tym, że życie jest jednak zdarzeniem dosyć wyjątkowym.

Historia zbudowana jest wokół postaci inspektora Komendy Głównej Policji, Marka Kaszowskiego (Bogusław Linda) oraz podkomisarz Joanny Majewskiej (Anna Grycewicz) - funkcjonariuszki Biura Służby Wewnętrznej. Majewska zostaje skierowana do zespołu Kaszowskiego, aby przy okazji badania wybranych spraw kryminalnych przeprowadzić śledztwo dotyczące samego inspektora. Każdy odcinek opisuje jedną, tajemniczą sprawę z niedalekiej przeszłości.


Kadr z serialu "Paradoks", fot. TVP2 (materiały prasowe)

Relacje dwójki głównych postaci ewoluują na przestrzeni serialu. Początkowo cechuje je wyraźna wzajemna niechęć, wynikająca zarówno z roli jaką pełni komisarz Majewska wobec Kaszowskiego, jaki i różnic charakterologicznych między nimi. Z czasem zaczynają nabierać do siebie wzajemnego szacunku, aby wreszcie obdarzyć się zaufaniem, a nawet szczerą, choć wciąż skrywaną sympatią.

W śledztwach obok Kaszowskiego i Majewskiej uczestniczą także: Młody (aspirant w zespole Kaszowskiego, bardzo ambitny student prawa - Cezary Łukaszewicz), policjantka Monika (Gabriela Muskała), technik, informatyk, specjalista od najnowszych technologii Marcin (Sebastian Pawlak) oraz patolog Basia (Ewa Skibińska).


Kadr z serialu "Paradoks", fot. TVP2 (materiały prasowe)

Jak zapowiada TVP2, w tym serialu paradoksalne są nie tylko same zagadki kryminalne, ale i system sprawiedliwości oraz codzienne życie głównych bohaterów.

Serial opowie 13 historii, których rozwiązanie nie zawsze jest zgodne z prawem, ale zawsze z poczuciem sprawiedliwości swoiście pojmowanym przez inspektora Kaszowskiego. Śledztwa łączą przeplatające się wątki osobiste inspektora i jego współpracowników.   Kadr z serialu "Paradoks", fot. TVP2 (materiały prasowe)

Producentem wykonawczym serialu jest Piotr Dzięcioł. Premiera już we wrześniu w TVP2.


DR
TVP2
Ostatnia aktualizacja:  3.07.2012
Zobacz również
"To ja, złodziej" dziś w TVP Kultura
Megajazda Richarda Hammonda (foto)
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll